Po raz pierwszy w historii Festiwalu Muzyki Country na scenie amfiteatru nad jeziorem  Czos pojawiła się liczna 45 osobowa grupa przedszkolaków.

Występ dzieci z przedszkoli „Kubuś” i „Stokrotka” w Mrągowie zainaugurował cykl koncertów drugiego dnia festiwalu. Przedszkolaki zaśpiewały wspólnie z Cezarym Makiewiczem piosenkę jego autorstwa „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”. Ostatnią – nieeksponowaną na płytach – zwrotkę piosenki o nieco zabawnej treści odśpiewały bez pomocy artysty.

– Nawet pies urwał się z łańcucha,
biegnie prosto gdzie prowadzi droga.
Już nie będzie więcej Pana słuchał,
ma to w nosie biegnie do Mrągowa –

Gorące brawa, które odebrali od publiczności mali artyści należą się także nauczycielkom, dyrektorkom przedszkoli i rodzicom, za trud włożony w przygotowania do występu oraz Cezaremu Makiewiczowi, który znajdował czas na próby z dziećmi – ponawiane wielokrotnie – i wystąpił z nimi.

Idea, która przyświecała pomysłodawcom i zarazem organizatorom przedsięwzięcia – Burmistrz Otolii Siemieniec i Towarzystwu Miłośników Ziemi Mrągowskiej – wydaje się być godną uwagi, lecz klarowną na tyle, że nie potrzebuje komentarza.

Andrzej Badurek