Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Burmistrz Miasta Mrągowo zapraszają miłośników smacznej, tradycyjnej kuchni na Regionalny Festiwal Potraw z Mięsa Wieprzowego, Wołowego, Jagnięcego, Koziego, który odbędzie się na Placu Unii Europejskiej w Mrągowie. Początek imprezy w sobotę, 12 lipca o godz.11.00.

Sztukę kulinarną zaprezentują zawodowcy i amatorzy, których potrawy, w tym roku przygotowywane z polędwiczki wieprzowej i wołowej, zostaną ocenione przez jury pod przewodnictwem Grzegorza Russaka.

Natomiast zgromadzona publiczność będzie miała okazję ocenić najlepsze gulasze wieprzowo-wołowe przygotowane przez kucharzy z lokalnych restauracji i hoteli m.in. Przecinka oraz Gościnca Molo.

Atrakcją festiwalu będzie pokaz pieczenia koźlęciny na rożnie i jej degustacja, podczas której mieszkańcy Mrągowa i turyści będą mieli okazję poznać walory kulinarne tego rodzaju mięsa.

Festiwalowi towarzyszyć będzie kiermasz produktów naturalnych, tradycyjnych i regionalnych, w tym członków sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia, Mazury, Powiśle” . Celem imprezy i odbywających się w jej ramach konkursów jest promocja i rozwój rynku mięsa czerwonego z terenu województwa warmińsko-mazurskiego i na tej bazie kreowanie oferty kulinarnej — tradycyjnej gastronomii i przetwórstwa, kultywowanie oraz propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni regionalnej Warmii, Mazur i Powiśla, a także promowanie jedynych w swoim rodzaju produktów żywnościowych, specyficznych dla naszego regionu, a także wykazanie się znajomością w przygotowywaniu potraw z mięsa czerwonego.

Po rozkoszach kulinarnych zapraszamy na występ znanej z koncertów Radia Eska grupy Rh +.Start godzina 17.30.