Uwaga! Zawody przeniesione na niedziele 13 lipca.

Ogólnopolskie zawody Parkour i Freerunning po raz pierwszy zagoszczą w Mrągowie, w ramach Street Event Mrągowo 3 Run Challenge. W imprezie wezmą udział freerunnerzy z całej Polski. Zawody odbędą się na specjalnie przygotowanym torze z przeszkodami, który powstanie na ternie Ekomariny.

Zawody w Mrągowie będą piątymi z ogólnopolskiego cyklu. Siedemdziesięciu zawodników rywalizować będzie w dwóch kategoriach: stylu i szybkości. Po rundzie kwalifikacyjnej w finałach obydwu kategorii rywalizować będzie dwudziestu najlepszych zawodników. Zwycięzcę wyłoni pięcioosobowe jury, składające się z doświadczonych i zasłużonych dla polskiej sceny Parkour i Freerunning'u atletów. W zawodach może wziąć udział każdy, kto wypełnił formularz. Dlatego na specjalnie przygotowanym torze będzie można zobaczyć nie tylko mężczyzn, ale i Panie oraz młode pokolenie, które z dnia na dzień coraz szybciej pnie się ku górze.

Organizatorzy: MSIS-Mazurskie Stowarzyszenie Inicjatyw Sportowych, Urząd Miejski w Mrągowie, TBS „Karo” Mrągowo, Centrum Kultury i Turystyki, Zespół Szkół nr 1.

Impreza wpisuje się w ideę Sport Zmienia Mrągowo do przeprowadzenia imprezy wykorzystana zostanie przestrzeń EKO Mariny.

Źródło:www.msis.pl