Przed nami ostatnie, finałowe regaty nowej imprezy w Mrągowie, Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2014. W ostatnią sobotę sierpnia na wodach jeziora Czos zostanie rozegrany finał cyklu, do którego zakwalifikowały się po cztery najlepsze załogi z grupy jachtów otwarto pokładowych i kabinowych.

Po czterech imprezach eliminacyjnych z klasy jachtów otwarto pokładowych do finału awansowali sternicy: Kamil Rutkowski, Adam Kalinowski, Łukasz Cagara i Grzegorz Pieczko. Z kolei w grupie jachtów kabinowych awansem mogą się poszczycić: Karol Góralczyk, Dariusz Bałdyga, Maciej Dymerski oraz Łukasz Śliwa.

Zgłoszenia do finałowych wyścigów należy dokonać do trzech dni przed rozpoczęciem regat na e-mail: regatyczos@gmail.com. W przypadku braku zgłoszenia załogi w terminie, w jej miejsce wchodzi następny zespół z tej samej grupy. Dodatkowo firma Fujitsu wraz z organizatorami przygotowali dla wszystkich uczestników regat specjalne okolicznościowe koszulki.

W celu wyrównania szans finaliści zostaną podzieleni na dwie grupy półfinałowe i będą się ścigać między sobą na jednakowych łódkach, udostępnionych przez sponsora tytularnego finału, firmy Delphia Yachts. Regaty finałowe zostaną rozegrane na czterech jachtach Delphia 24 One Design! Są to wyczynowe jachty kabinowe o wspaniałych parametrach nautycznych, pozwalają pływać w każdych warunkach pogodowych. Łodzie D 24 one design są wyposażone w ożaglowanie składające się z grota, foka i genakera, co pozwala osiągnąć prędkość nawet 20 węzłów! To właśnie te jachty dwa lata z rzędu (2013 i 2014) wygrały zawody o najszybszy jacht w regatach Mazury Open.

Źródło:http://www.regaty.mragowo.pl/

To jednak nie koniec przygotowanych atrakcji. Oprócz regat finałowych, rozegrany zostanie wyścig długodystansowy, który wyłoni najszybszą łódkę płynącą na mrągowskich wodach. W tym wyścigu może wziąć udział każdy żeglarz (sternik oczywiście musi posiadać patent żeglarski), zapisy wraz z wpisowym odbędą się w dniu zawodów. W tym wyścigu wezmą również udział załogi z klasy El Bimbo, a burmistrz Mrągowa osobiście obiecała, iż nagrodzi ich heroiczną postawę i chęć rywalizacji. Dlatego najlepsza załoga niepełnosprawna w Żeglarskim Grand Prix Mrągowa otrzyma dodatkowo pamiątkowy puchar.

Wspólnie z organizatorami zapraszamy wszystkich miłośników żeglugi i dobrej zabawy do wzięcia udziału w ostatniej, historycznej imprezie z cyklu Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa w tym roku.

Podczas imprezy zakończenia regat finałowych Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2014 – Delphia Cup usłyszymy na żywo zespół muzyczny Blues 4 Cash.

Źródło:http://www.regaty.mragowo.pl/

Pobujajmy się wspólnie w rytmach pieśni morza i drogi.

Zapraszamy na regaty !

Mateusz Kossakowski