W sobotę (30 sierpnia) pożegnamy wakacje. Burmistrz Miasta Mikołajki oraz Centrum Kultury "Kłobuk" przy współpracy z Automobilkubem Mazurskim i restauratorami z pl. Wolności przygotowują imprezę, podczas której posłuchamy dobrej muzyki, obejrzymy sportowe samochody i spróbujemy lokalnych specjałów. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

W ostatnią sobotę sierpnia Plac Wolności o godzinie 17.30 zapełni się sportowymi maszynami. Załogi startujące w Rajdzie Kormoran (więcej o nim na stronie internetowej www.rajdkormoran.pl) zaprezentują się publiczności i wybiorą miejsca startowe. Ceremonia startu to dobra okazja by przyjrzeć się z bliska sportowym samochodom i zapoznać z harmonogramem wracającego na mazurskie szutry "kormorana".

Przez cały czas imprezy, na specjalnym stoisku przygotowanym przez Centrum Kultury "Kłobuk", będzie można oglądać zdjęcia Mateusza Klimka przedstawiające wydarzenia z mijającego sezonu letniego. Dni Mikołajek, Festiwal Rybny "Rybkę na Zdrowie" czy największa, muzyczna impreza Szantowa powrócą we wspomnieniach utrwalonych obiektywem aparatu fotograficznego. Najmłodsi z pewnością z korzystają z gier i zabawa przygotowanych przez animatorów "Kłobuka". Spragnieni i głodni również znajdą coś dla siebie w specjalnym ogródku gastronomicznym przygotowanym przez restauratorów z pl. Wolności.

Zakończeniem wydarzenia będzie ponad trzygodzinny koncert dwóch zespołów: szantowego Własny Port oraz coverowego Mc Gyver Band. Serdecznie zapraszamy!