10 sierpnia 2014 roku o godz. 16.30
zapraszamy do Amfiteatru nad jeziorem Czos na
Projekt Arboretum
premierowy koncert MUZYKI HYBRYDOWEJ
wstęp wolny


Celem tego mazurskiego projektu jest prezentowanie muzyki etnicznej i ludowej w nowoczesnych aranżacjach instrumentalnych, które pozwolą zaistnieć jej w szeroko rozumianym nurcie muzyki, definiowanym przez twórców jako muzyka hybrydowa. Ten niezwykły koncert odnosi się do szeroko rozumianego dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego i krajobrazowego, a także ekologii i zrównoważonego rozwoju.

Inspiracją do premierowego Projektu Arboretum jest mało znana muzyka ludowa (leśna, wiejska i osadnicza), wywodzącą się z obszaru Kurpi, Podola, Polesia i Wołynia. Te niezwykle klimaty ukazane będą w nowatorski sposób. Pozornie proste ludowe nuty wkomponowane zostaną w hybrydowe aranżacje, sięgające po współczesne środki wyrazu, m.in. jazz, etno, rok alternatywny i progresywny, poezję śpiewaną, muzykę elektroniczną czy klasyczną.

W ramach wydarzenia planowane jest zorganizowanie społecznej akcji „Arboretum o świcie”, która ma się odbyć nad jeziorem Czos, nad ranem w dniu 10 sierpnia 2014 roku. Zostaną do niej zaproszeni zarówno muzycy (uczestnicy Projektu Arboretum i Festiwalu Kultury Kresowej), jak i publiczność, aby wspólnie, a cappella, wykonać nad jeziorem nastrojowe pieśni ludowe.

Wykonawcy:
Wojciech Malajkat (narracja)
Ola Turkiewicz (kompozycje i śpiew)
Adam Strug (śpiew)
Zespół „Dziczka” (śpiew)
Krzysztof Kowalewski (gitara)
Marcin Riege (piano, instrumenty klawiszowe)
Wojciech Hartman (skrzypce)
Marcin Janiszewski (akordeon, instrumenty klawiszowe)
Jarosław Żeliński (flety)
Marcin „Ritus” Ritter (bas, kontrabas)
Przemek „Benbeneq” Kuczyński (perkusja)
Tomas Celis Sanches (instrumenty perkusyjne)
Scenariusz i produkcja Projektu Arboretum - Jacek „Wiejski” Górski

Oficjalna strona Projektu Arboretum
www.projektarboretum.pl

Fanpage Projektu Arboretum

Klipy promujące Projekt Arboretum
Natura jest muzyką
Tańczące drzewa

Wydarzenie zostało przygotowane przez Fundację Dziedzictwa Rzeczpospolitej i Urząd Miasta Mrągowo, we współpracy z firmą Sudawia.