Gratka dla miłośników rywalizacji po szutrowych drogach Mazur. Po 15 latach do Mikołajek wraca Rajd Kormoran. W tym roku odbędzie się 38 edycja szutrowego klasyka.

Rajd Kormoran w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski gościł po raz ostatni w 2004 roku (w Mikołajkach w 1999 roku), jednak w sercach miłośników rajdów ta legenda jest żywa do dziś. Szutrowe nawierzchnie wokół Olsztyna przyciągały przez lata rzesze fanów i budziły skrajne emocje wśród zawodników. Od 2005 roku rolę jedynej rundy szutrowej w RSMP przejął Rajd Polski, detronizując warmińsko - mazurskiego klasyka, jednak dzięki uporowi lokalnych działaczy Kormoran nie odleciał w zapomnienie. Tegoroczna edycja będzie rozgrywana w ramach cyklu Szuter Cup. Jest to niebywała okazja dla ambitnych kierowców, aby rywalizować o punkty w tym kultowym rajdzie, w którym kiedyś zacięte boje toczyli między sobą tacy zawodnicy jak Hołowczyc, Kulig czy Kuzaj. Edycja 2014 jest niezwykła także z powodu wyboru odcinków specjalnych.

38. Rajd Kormoran zostanie bowiem rozegrany na trasach wokół Mikołajek, znanych z eliminacji WRC – Rajdu Polski! To niewątpliwie dodaje jeszcze większych emocji. Podobnie jak w poprzednich latach, Rajd Kormoran będzie także Memoriałem Mariana Bublewicza.

38. Rajd Kormoran odbędzie się w ostatni weekend wakacji (30 - 31 sierpnia 2014)!

Po więcej informacji takich jak harmonogram czasowy oraz mapy odcinków specjalnych zapraszamy na stronę rajdu www.rajdkormoran.pl

Czasowa zmiana organizacji ruchu podczas 38. Rajdu Kormoran

Źródło: Informacja Turystyczna w Mikołajkach