Wszystkim, którzy chcą aktywnie spędzać czas, rozwijać swoje zdolności, zdobyć nowe umiejętności i doświadczenia, spotkać ciekawe osoby czy wystąpić przed publicznością, Centrum Kultury i Turystyki proponuje udział w zajęciach. Zapoznaj się z naszymi propozycjami i znajdź coś dla siebie!

Teatr Mańja
Zajęcia teatralne skierowane do dzieci i młodzieży poprowadzi aktor Sebastian Badurek. Teatr kształtuje osobowość, rozwija wyobraźnię i wrażliwość. Zajęcia uczą  poprawnej wymowy, interpretacji tekstu, wyrażania emocji a ich efektem jest wystawienie spektaklu. Chętne osoby zapraszamy na spotkanie organizacyjne w piątek 19 września o godz. 15.00 w sali teatralnej.


TRZEPAK - dziecięcy teatr ruchu
Zapraszam do nowej grupy dzieci w wieku 7-10 lat. Podczas zajęć stawiamy na spontaniczność, naturalną aktywność i kreatywność dzieci. Będziemy eksperymentować, improwizować, wyrażać siebie poprzez ruch, dźwięk, słowo i inne dostępne formy ekspresji. Prowadzenie – Marta Szymborska, współpraca muzyczna – Justyna Zapała. Pierwsze spotkanie (z opiekunem) w poniedziałek 29 września o godz.15.00 w sali teatralnej.


Mrągowska Scena Tańca Współczesnego
Grupa taneczna, której choreografem jest Marta Szymborska, zaprasza chętne osoby w wieku od 12 lat do grupy początkującej. Technika tańca współczesnego ma nieograniczone możliwości wyrazu, rozwija ciało i umysł. Na zajęciach uczymy się podstaw tańca i tworzymy własne choreografie. Tworząc własny styl sceniczny często działamy na pograniczu sztuk. Tańca, teatru, muzyki, które przenikając się tworzą nową jakość. Powstałe choreografie i spektakle prezentujemy szerokiej publiczności. O naszych osiągnięciach można przeczytać na stronie internetowej CKiT oraz na facebooku. Pierwsze spotkanie w piątek 19 września o godz. 15.00 w sali baletowej.


HIP-HOP                
Na zajęcia  taneczne w technice hip-hop oraz pokrewnych, które poprowadzi Izabela Andrearczyk zapraszamy dzieci i młodzież. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek 30 września o godz. 16.30 w sali baletowej.


Teatr Światła        
Propozycja skierowana do młodych fascynatów sztuki niekonwencjonalnej, chętnych do tworzenia grupy tańca z ogniem. Zajęcia uczą technik fireshow przy użyciu różnych sprzętów aby w przyszłości tworzyć widowiska świetlne. Zainteresowane osoby zapraszamy na spotkanie organizacyjne 3 października o godz. 15.30 w sali widowiskowej CKiT. Zajęcia prowadzi Justyna Zapała.


POEZJA ŚPIEWANA
Zajęcia prowadzone przez Justynę Połomską skierowane są do młodzieży i dorosłych. W ramach zajęć pracujemy nad emisją głosu, interpretacją tekstu, zachowaniem scenicznym. Uczestnicy zajęć mają możliwość prezentacji swoich umiejętności wokalnych na imprezach organizowanych przez CKiT oraz przeglądach i konkursach. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 23 września o godz. 15.30 w sali kameralnej.

Zajęcia plastyczne / pracownia WITRAŻU               
Zajęcia plastyczne prowadzone przez Dorotę Kruszewską skierowane są do młodzieży zainteresowanej nauką rysunku i malarstwa. Pierwsze spotkanie odbędzie się 1 października  o godz. 15.00 w pracowni plastycznej.
Osobom dorosłym oraz młodzieży powyżej 15 roku życia proponujemy odpłatne warsztaty witrażu metodą Tiffany’ego. Uczestnicy zajęć zapoznają się z technikami projektowania i wykonywania witrażu, przedmiotów codziennego użytku, upominków, biżuterii itp. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne 3 października o godz. 16.00 w pracowni plastycznej.


Rękodzieło artystyczne – decoupage, sutasz, filcowanie          
Zajęcia, podczas których pod kierunkiem Alicji Naworskiej-Kotelon można nauczyć się różnych technik rękodzielniczych: decoupage - zdobienie przedmiotów, polegające na przyklejaniu wzorów na powierzchnie z drewna, metalu, szkła, tkaniny, plastiku, ceramiki i innych; sutasz – rodzaj haftu ręcznego ze specjalnych pasków z wiskozy zwanych sutaszami, z których można tworzyć niepowtarzalną biżuterię i ozdoby; filcowanie (inaczej spilśnianie) - tworzenie wielobarwnych wyrobów (broszek, wisiorów, ozdób) za pomocą łączenie włókien wełny. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu po 3 godziny, opłata za zajęcia wynosi 50 zł miesięcznie. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek 29 września o godz. 18.00 w sali plastycznej.


Chór KAMERTON
Zespół chóralny „Kamerton” to propozycja wspólnego muzykowania skierowana do osób dojrzałych, którzy hołdują zasadzie „piosenka jest dobra na wszystko”. Repertuar tworzą pieśni ludowe, patriotyczne, wojskowe i wiele innych. Na zajęcia, prowadzone przez Justynę Zapałę zapraszamy od października w każdy poniedziałek i środę o godz. 15.00 w sali kameralnej.

Orkiestra Dęta MRONGOVIA
Orkiestra działa od kilku lat przy CKiT, prowadzona przez Andrzeja Regiec - dyrektora Szkoły Muzycznej w Mrągowie. Występy Orkiestry, w skład której wchodzą dzieci, młodzież i dorośli,  uświetniają większość miejskich uroczystości. Nabór do orkiestry jest stały. Więcej informacji o działalności orkiestry znajduje się na stronie www.orkiestramrongovia.pl.

Pracownia muzyczna              
Pracownia otwarta jest dla wszystkich, którzy pragną realizować swoją muzyczną pasję.  Zapraszamy zespoły z Mrągowa i okolic. Sala wyposażona jest w sprzęt nagłaśniający - wzmacniacze do gitar i zestaw perkusyjny. Próby zespołów odbywają się od poniedziałku do soboty, możliwe są także próby indywidualne. Zapisy przyjmuje opiekun pracowni - Justyna Zapała na spotkaniu organizacyjnym – 30 września o godz. 15.00 w sali muzycznej.


Młodzi Animatorzy Kultury
Grupa skupiająca młodzież, która podejmuje działania mające na celu animację społeczności lokalnej. Uczestnicy poznają charakter pracy animatora kultury, mają możliwość włączania się w przygotowanie oraz realizację imprez organizowanych przez Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie oraz podejmują własne działania i inicjatywy. Pierwsze spotkanie 29 września o godz. 17.30 w sali kameralnej. Opiekunem grupy jest Alicja Naworska-Kotelon.


Aerobik oraz zajęcia profilaktyki bólów kręgosłupa   
Zajęcia aerobiku wzmacniające kondycję fizyczną, pomagające schudnąć a równocześnie poprawiające samopoczucie  poprowadzi Agnieszka Dobrosielska – doświadczona instruktorka fitness i fizjoterapeutka. Zajęcia odbywają się od września w sali baletowej w poniedziałki i środy o godz. 19.00. Zajęcia ruchowe mające na celu profilaktykę bólów kręgosłupa, wzmacniające gorset mięśniowy odpowiedzialny za prawidłową postawę, we wtorki i czwartki o godz. 18.00. Opłata za zajęcia wynosi 60 zł miesięcznie.


Więcej informacji można uzyskać w siedzibie Centrum (dział organizacji imprez, I piętro), pod numerem telefonu 89 743 34 53, 89 743 34 65 lub na stronie www.ckit.mragowo.pl.