Jesteś ciekawy jak wyglądały walki honorowych wojów, chcesz usłyszeć opowieści o czasach średniowiecznych, dowiedzieć się co to takiego hakownica, piszczel czy bombardy? Nie może Cię zabraknąć na „Turnieju rycerskim”, który odbędzie się w niedzielę 10. sierpnia w Mazurolandii – Mazurskim Parku Atrakcji w Gierłoży k. Kętrzyna.

Turnieje rycerskie były ważnym elementem średniowiecznej kultury rycerskiej i dworskiej, a także formą zawodów i sprawdzania umiejętności rycerza. Polegały na prowadzeniu walki według ściśle określonych zasad, a rozgrywane były często na dworach królewskich i książęcych. Chcąc przybliżyć czasy średniowiecza Mazurolandia już w drugą niedzielę sierpnia przerodzi się w arenę zmagań rycerskich. Piknik rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do godziny 18.00. W tym czasie na uczestników pikniku będzie czekać wiele atrakcji, które pozwolą poznać rycerski etos i kulturę.
Każdy znajdzie coś dla siebie. Panie będą miały okazję wcielenia się w damy dworu, które wiernie kibicują mężnym rycerzom. Dziewczęta nauczą się również kroków tańców dawnych. Goście Mazurolandii będą mogli zaznajomić się z historią ceremoniałów rycerskich, przeznaczeniem strojów, a także wziąć udział w inscenizacji scenki rodzajowej i usłyszeć wystrzały z hakownicy. Ponadto chętni zostaną zaproszeni do uczestnictwa w średniowiecznych grach i zabawach oraz podziwiania walki na miecze i tarcze. Atrakcje zaplanowane podczas „Turnieju rycerskiego” będą dla uczestników spotkania żywą lekcją historii, co pozwoli poczuć niesamowity czar i klimat minionej epoki.Gierłoż k. Kętrzyna
W lipcu i sierpniu Mazurolandia czynna jest codziennie w godz. 09:00-20:00.
Szczegóły na www.mazurolandia.pl

Kontakt:
tel. kom.: 693 616 083
mazurolandia@mazurolandia.pl
www.mazurolandia.pl
www.facebook.com/Mazurolandia