Czterogwiazdkowy standard obsługiwania turystów krajowych i zagranicznych oferuje Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej. Placówka pozytywnie przeszła kontrolę przeprowadzoną przez komisję wojewódzką i ponownie uzyskała najwyższą notę certyfikacyjną zatwierdzoną przez Polską Organizację Turystyczną.

Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej po raz drugi uzyskało cztery gwiazdki w ramach  systemu kategoryzacji punktów „i”, prowadzonego przez Polską Organizację Turystyczną. Oznacza to, że placówka spełnia najwyższe standardy w zakresie informacji turystycznej, jako element promocji całego kraju.

- To duży zaszczyt, ale również wyzwanie. Na Warmii i Mazurach certyfikacji poddało się 36 punktów, z czego kategorię najwyższą otrzymały tylko 3 placówki, w tym właśnie informacja turystyczna w Mrągowie. Tym samym MCIT stało się wizytówką regionu i ma być przykładem dla innych informacji turystycznych.-mówi Robert Wróbel, kierownik MCIT

Kilkuletnie doświadczenie informatorów w branży turystycznej, znajomość języków obcych, dostępność placówki dla niepełnosprawnych, co najmniej dwa bezpłatne stanowiska komputerowe dla turystów, kiosk elektroniczny, dostępne materiały promocyjne lokalne i regionalne w różnych wersjach językowych, to tylko minimalne wymagania, które MCIT musiało spełnić aby otrzymać najwyższy czterogwiazdkowy certyfikat. Informacja Turystyczna w Mrągowie może posługiwać się dokumentem do września 2016 roku.

Proces kategoryzacji informacji turystycznej jest realizowany w Polsce od  2010 roku. Opiera się ona o 4 kategorie. W zależności od spełnianych kryteriów, jednostkom świadczącym usługi informacji turystycznej nadawane są 1, 2, 3 lub 4 gwiazdki. Proces prowadzony jest na zasadzie dobrowolności, na podstawie indywidualnych zgłoszeń jednostek informacji turystycznej. Certyfikat przyznawany  jest dwa lata.