Rowerzyści ubrani w odblaski przejechali ulicami Mrągowa. Mrągowianie chcieli w ten sposób pokazać, że Sport Zmienia Mrągowo, promować bezpieczną jazdę po drogach i uczcić Europejski Dzień Bez Samochodu.

21 osób pokonało 12 km miejskiej przestrzeni na dwóch kółkach poznając atrakcje Mrągowa. Mrągowianie, którzy zabłysnęli w przedostatnią sobotę września na ulicach miasta to uczestnicy rowerowego rajdu „Sport Zmienia Mrągowo - Miejska Jazda”.  

W imprezie promującej markę „Sport Zmienia Mrągowo” wzięły udział całe rodziny. Pokazując tym samym jak aktywnie można spędzić czas w mieście. Trasa rajdu prowadziła spod Centrum Kultury i Turystyki przez tzw. „zwalony most” przy ul. Słonecznej, dalej Wielkim Ozem Mrągowskim przez Park Sikorskiego. Następnie przez centrum miasta z j. Magistrackim i Ratuszem, promenadą do Amfiteatru i Źródełka Miłości, dalej do Słowiczego Wąwozu.

W „Miejską Jazdę” promującą Europejski Dzień Bez Samochodu włączyli się również funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie. Policjanci poinformowali rowerzystów o obowiązującym od końca sierpnia nakazie noszenia odblasków po zmroku. Funkcjonariusze zwrócili również uwagę na prawidłowe wyposażenie roweru. Ponadto, policjanci przekazali wszystkim uczestnikom rowerowego rajdu kamizelki odblaskowe. Każdy rowerzysta otrzymał również opaskę odblaskową, przekazaną przez Koordynatora Sportu.

Impreza zorganizowana została w ramach projektu „Sport Zmienia Mrągowo- informator turystyki aktywnej” dofinansowanego z budżetu Miasta Mrągowa.