Mrągowski Oddział Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego oraz Centrum Kultury i Turystyki zaprasza do zwiedzania wystawy "Karol Wojtyła - Jan Paweł II - Święty".

Wystawa prezentuje fragment kolekcji kart telefonicznych "Jan Paweł II na kartach telefonicznych świata" pochodzących ze zbiorów Pana Władysława Marczuka z Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Mrągowie: Jeździłem po świecie za Janem Pawłem II (...) kiedyś kolekcjonowałem karty telefoniczne polskie. Jednak to się skończyło. Obecnie każdy ma telefon komórkowy, praktycznie nikt już nie korzysta z budek telefonicznych, a co za tym idzie, nie emituje się już kart. Wtedy pomyślałem: "A może karty telefoniczne z Janem Pawłem II?" I tak to się zaczęło.

Pan Władysław karty kupował podczas podróży, brał udział w aukcjach i giełdach. Obecnie jego kolekcja liczy ponad tysiąc sztuk kart pochodzących z sześćdziesięciu krajów świata. W Galerii Centrum zaprezentowaliśmy karty pochodzące z krajów takich jak: Polska, Francja, Włochy, Hiszpania, Irlandia, Litwa, Ukraina, Słowacja, Chorwacja, Rumunia, Portugalia, Watykan, Malta, Meksyk, Hongkong, Argentyna, Korea Południowa, Belize, Kanada, Palestyna, Ruanda, USA, Australia i Izrael.

Wystawa dostępna będzie do 15 października 2014 r. w Galerii Centrum.