Ukraina rodzi się na nowo, pragnie zmian i ogłaszając je całemu światu, płaci najwyższą cenę za głośno artykułowane dążenie do prawdziwej demokracji, wolności i prawdy... Zapraszamy na wernisaż zdjęć młodych fotografów do Mrągowa do Centrum Kultury i Turystyki 25 września o godz. 17.

Narodziny społeczeństwa obywatelskiego, walka pokoleń, rewolucja społeczna, przewrót polityczny, wreszcie wojna domowa. Każde z tych określeń okazuje się być trafną nazwą sytuacji politycznej naszego, w tej chwili, najważniejszego, wschodniego sąsiada.

Zdjęcia, które zobaczymy podczas wernisażu powstawały w trakcie dramatycznych, lutowych zajść w Kijowie, we Lwowie i w Iwano-Frankiwsku. Ich autorami są młodzi Ukraińcy: Kostia Beglow, którego "czarny czwartek" (dzień, w którym zginęło ponad 70 osób a rannych zostało kilkaset) zastał we Lwowie, Maksym Balanduh, który fotografował wydarzenia w Kijowie oraz Natalia Kabliuk, mieszkanka Iwano-Frankiwska (dawny Stanisławów). Zdjęcia posiadają duży ciężar emocjonalny i niekiedy są bardzo drastyczne.

W ramach wernisażu gościć będziemy przedstawicieli Fundacji Via Art, którzy są organizatorem wystawy.

Zapraszamy! Wstęp wolny!

Impreza towarzysząca w ramach Festiwalu Filmowego
Watch Docs.