Ponad 50 tysięcy złotych kosztowały dwa nowe dzwony, które zawisły w wieży zabytkowego kościoła w Szestnie. Zostały nazwane imionami świętych papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Nowe dzwony kościelne zostały sfinansowane przez parafian i darczyńców spoza parafii.

Jan Paweł II i Jan XXIII, imionami świętych papieży zostały nazwane dwa nowe dzwony, które zawisły w wieży zabytkowego kościoła w Szestnie.  Wymiana była konieczna, ponieważ poprzedni prawie 150-letni dzwon pękł i nie nadawał się już do dalszego użytku. Teraz będzie dostępny dla zwiedzających w kruchcie zabytkowego kościoła w Szestnie. Nowe dzwony wykonała ludwisarnia Zbigniewa Felczyńskiego z Gliwic. Jest to jedna z najbardziej znanych tego typu firm w Europie z ponad 200-letnią tradycję.

Według historycznych przekazów w wieży kościoła w Szestnie znajdowały się dwa dzwony, ale podczas jednej z XX-wiecznych wojen jeden z nich zniknął. Ten, który pozostał pękł kilka lat temu. Teraz został wymieniony na Jana Pawła II i Jana XXIII. 

Więcej informacji o nowych nabytkach zabytkowego kościoła w Szestnie znajduję się w artykule Piotra Piercewicza -Zabytek zyskał klasę i dwa nowe dzwony.

Źródło:www.mragowo24.info
Opracowanie: MCIT