Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej zajęło III miejsce w tegorocznej ogólnopolskiej rywalizacji na najlepszą informację turystyczną wśród 4-gwiazdkowych punktów „i” w Polsce.

III miejsce w kategorii 4-gwiazdkowych punktów „i” zajęło MCIT w prestiżowym konkursie na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce. Rywalizacja organizowana jest przez Polską Organizację Turystyczną od 10 lat i  biorą w niej udział certyfikowane punkty „i”.

Wyniki w kategorii - 4 gwiazdki

3 miejsce – Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej
2 miejsce ex aequo - Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej, Opolskie Centrum Informacji Turystycznej
1 miejsce – Bydgoskie Centrum Informacji Turystycznej

W jubileuszowej edycji konkursu liczba zgłoszeń była rekordowo wysoka. MCIT wyprzedziły punktu "i" zlokalizowane w dużych aglomeracjach. Oceniając placówki Kapituła Konkursu zwracała uwagę na
lokalizację placówki, dostępność dla turystów, w tym niepełnosprawnych, dni i godziny pracy, kwalifikacje pracowników, w tym znajomość języków obcych, jakość, zasięg i kompletność udzielanych informacji oraz inicjatywy własne.

Działalność mrągowskiej informacji turystycznej już nie raz została wysoko oceniona. W 2006 roku MCIT otrzymało wyróżnienie, natomiast w dwóch kolejnych latach mrągowska informacja turystyczna zajęła I miejsce. 

Statuetkę i dyplom odebrała w imieniu MCIT Irena Zawalich z Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych TOUR-SALON 2014 w Poznaniu.