Koncert barda Jarosława "Jara" Chojnackiego oraz Piknik Rodzinny - Centrum Kultury "Kłobuk", Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Centrum Inicjatyw Lokalnych, przy współpracy z Urzędem Miejskim organizuje dwa wydarzenia podczas których podsumuje realizacje programu "Profilaktyka Przeciw Wykluczeniu".

Przypomnijmy, że ambitny projekt był jednym z nielicznych w skali kraju, który uzyskał dofinansowanie ze środków EFS pozostających w dyspozycji Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich. W jego ramach przeprowadzono liczne kursy i szkolenia mające za zadanie kształtować talenty, nauczyć nowych umiejętności, zdobyć potrzebną wiedzę potrzebną m.in. na rynku pracy. W jego ramach utworzono pracownie takie jak sala fotograficzna i garncarska, doposażono pracownię komputerową i przeprowadzono liczne działania aktywizujące - od zajęć rekreacyjno - sportowych (gimnastyka, lekcje pływania na basenie) po doradztwo zawodowe.

Podsumowanie projektu będzie dwudniowe. W piątek (17 października) na godz. 17.00 zaplanowano koncert Jarosława "Jara" Chojnackiego. Następnego dnia (18 października) na placu zabaw przy ul. Kolejowej odbędzie się Piknik Rodzinny. Wstęp dla wszystkich chętnych jest bezpłatny.