Antropogeniczne krajobrazy Warmii i Mazur to unikalna objazdowa wystawa przygotowana na Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki 2014.  Po Nocy Naukowców wystawa rozpoczęła podróż po regionie, teraz gości w Mrągowie. 

Antropogeniczne krajobrazy Warmii i Mazur, interdyscyplinarne spojrzenie na dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe regionu. Krajobraz to nie tylko odczuwanie piękna i estetyka doznań, to także syntetyczne spojrzenie na ekosystemy i wielowiekowe oddziaływania antropogeniczne. Wystawa zawiera wielkoformatowe wydruki zdjęć przyrodniczych Warmii i Mazur, krajobrazu rolnego, mozaiki siedlisk, stanowiących przykłady biogospodarki, wpisującej się w dawny krajobraz. Uzupełnieniem wystawy są internetowe wpisy na blogu, opisujące dokładniej wzajemne związki przyrody i kultury, z przykładami gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Na plakacie wystawowym znajdują się kody QR (te zakropkowane kwadraciki), umożliwiające szybkie odwiedzenie opisowych stron internetowych, wraz ze zdjęciami i filmikami. Wystawa zawiera 10 wielkoformatowych wydruków (3x5 m) na piance PCV. Przygotowana do zawieszenia ale równie dobrze można poszczególne plansze postawić.

Po Nocy Naukowców wystawa rozpoczęła podróż po regionie, pokazywana jest w przestrzeni publicznej. Teraz gości w Mrągowie. Wystawę można zobaczyć w holu przy Mrągowskim Centrum Informacji Turystycznej w CKiT.

Komisarz wystawy: Zofia Wojciechowska - Instytut Hortiterapii Zielony Promień