Hospicjum Domowe im Św. Wojciecha uczestniczy w XI Kampanii Społecznej „Hospicjum to też Życie”, organizowanej przez Fundację Hospicyjną z Gdańska. Jak przed rokiem poświęcona jest dzieciom i młodzieży przeżywających żałobę. Kampania rozpocznie się 11.10.2014 r. w Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Celem obecnej kampanii jest przypomnienie społeczeństwu, że opieka hospicyjna obejmuje przede wszystkim chorego, ale także jego najbliższych, a szczególnie na uwagę zasługują dzieci. Nie z każdym bólem można poradzić sobie samemu, a powrót do równowagi jest długotrwałym procesem, szczególnie trudnym dla dzieci. Przeżywają one traumę spowodowaną utrata najbliższej osoby, czemu często towarzyszy obniżenie statusu materialnego rodziny. W szkole, czyli drugim po rodzinie ważnym środowisku życia i rozwoju dziecka, pedagodzy szkolni i nauczyciele nie zawsze wiedzą jak rozmawiać z dzieckiem przeżywającym stratę bliskiej osoby.

Istotnym elementem kampanii będzie wdrożenie programu pomocowego pod nazwą „Tumbo Pomaga”, zawdzięczającego swą nazwę słonikowi - maskotce Funduszu Dzieci Osieroconych i mającego za zadanie opiekę psychologiczną nad małoletnimi żałobnikami. Uruchomiony zostanie specjalny portal, będący nie tylko kompendium wiedzy na temat przeżywania żałoby przez dzieci i młodzież, ale również forum wymiany myśli.

W ramach Kampanii przygotowujemy:
1. Mszę Św. w kościele parafialnym p.w. Św. Wojciecha w Mrągowie w dn. 12.11. 2014 r. o godz. 12.00.
2. Szkolenie dla nauczycieli, pedagogów i psychologów nt. „Metod pracy z dzieckiem w żałobie”, które planujemy na dzień 15.11.2014 r. (sobota).

Jeżeli twoja rodzina, twoi bliscy bądź znajomi doświadczają trudności w związku z chorobą nowotworową, zgłoście się do nas.

Hospicjum Domowe im. Św. Wojciecha w Mrągowie
tel. 665 – 023 – 397 e-mail: hospicjumdomowe.mragowo@wp.pl
Biuro
: ul. Królewiecka 32A w Mrągowie (Dom Parafialny) czynne: pn. 10.00-12.00, czw. 16.00-18.00.