Zielona enklawa wśród betonowych budowli i siatki ulic. Ciekawe i atrakcyjne miejsce, gdzie warto wybrać się z rodziną. Inspirowani naturą chcemy, aby w Mrągowie powstały „Rodzinne Ogrody z kreatywną strefą gier”! Dołącz do nas! Głosuj na zieloną oazę w mieście!

Co chcemy zrobić?

Zadanie polega na modernizacji zieleni na skwerze przy promenadzie nad j. Czos. Koncepcja zagospodarowania terenów zielonych nawiązuje do tematu wody, tak bliskiej naszemu miastu. Na skwerze posadzone rośliny dawałyby złudzenie kręgów wodnych rozchodzące się po poszczególnych parcelach. Nasadzenie ozdobnych traw o różnym przekroju i wysokości, które podczas podmuchów wiatru będą kołysały dając złudzenie prawdziwych fal nadadzą dynamiki temu miejscu. Jednocześnie dla zwiększenia atrakcyjności i nietuzinkowości założenia proponowane jest wybudowanie niskich falowanych murków (odcinki o 20-30 cm, wys. 20-30 cm szer., łącznie dł. wszystkich murków 60m), obłożonych kolorową mrozoodporną mozaiką w kształcie fal w kolorze niebieskim. Efekty wizualne wzmocniłoby punktowe oświetlenie terenu przy murkach (dodatkowa propozycja nie ujęta w kosztorysie). Wskazane jest, aby Rodzinne Ogrody powstały z całorocznych, odpornych na warunki atmosferyczne, niewymagających znacznej pielęgnacji roślin. Ponadto, na utwardzonej powierzchni polbruk proponuje się wykonanie 6 kolorowych plansz do gier chodnikowych nawiązujących w tematyce do ogrodów.

Dlaczego warto głosować na nasz projekt?

Zieleń na skwerze przy promenadzie jest pozbawiona fantazji i większego przekazu. Jest to jedno z bardziej reprezentacyjnych miejsc, a jednak brak mu charakteru. Miasto znane jest z ciekawych przedsięwzięć artystycznych, dlatego też warto wydobyć piękno tego skweru, nadając mu głębszy sens poprzez land art. W ten sposób miasto wyróżniłoby się od innych miejscowości regionu, gdyż żadne nie ma tak fantazyjnych ogrodów. Zadanie w swojej koncepcji nawiązuje do projektu „Mrągowo wyrzeźbione miasto”, czyli miasta sztuki. Na terenie „Rodzinnych ogrodów” zakłada się powstanie również strefy gier jako alternatywy dla tradycyjnych placów zabaw. Aktywność na świeżym powietrzu integruje lokalną społeczność a różnorodność kształtów i form poszczególnych gier wpływa na rozwój kreatywności uczestników zabawy. Planszę będą wykonane z materiału termoplastycznego, posiadającego właściwości samoczyszczące, odporne na warunki atmosferyczne. Rodzinne Ogrody z kreatywną strefą gier są ciekawą alternatywą spędzania wolnego czasu zarówno dla mieszkańców jak i odwiedzających miasto turystów. Skwer stanie się miejscem charakterystycznym dla Mrągowa i jego „zieloną” wizytówką.

Orientacyjny koszt zadania to 66 570zł.

 

Galeria poniżej zawiera jedynie przykładowe zdjęcia zaczerpnięte na potrzeby wizualizacji zadania.

   Źródło:www.kreatywnestrefygier.pl


Oddaj głos na Rodzinne Ogrody z kreatywną strefą gier!
Głosowanie trwa od 2 do 16 października!

Jak głosować?
Głosowanie odbywać się poprzez wypełnienie karty do głosowania i wrzucenie jej do urny w Punkcie Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim w Mrągowie oraz w recepcji Centrum Kultury i Turystyki. Dopuszcza się oddanie głosu listownie na adres: Urząd Miejski w Mrągowie, ul. Królewiecka 60A, 11-700 Mrągowo z dopiskiem „MBO 2015” (liczy się data wpływu do Urzędu Miejskiego).

Kto może głosować?

Prawo udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec Mrągowa, posiadający meldunek stały lub tymczasowy na terenie miasta, który ukończył 16 rok życia.

Gdzie znajdują się karty do głosowania?
Kartę do głosowania można otrzymać w Urzędzie Miejskim, Centrum Kultury i Turystyki lub pobrać ze strony internetowej www.mragowo.pl (zakładka Dla mieszkańców, Budżet Obywatelski 2015) od 2 października.

Pobierz kartę do głosowania


Wyniki poznamy 22 października!