Rolkowisko-lodowisko oraz ścieżka zdrowia w Parku Sikorskiego! Niemożliwe? Wszystko w Twoich rękach. Pomóż nam przywrócić Parkowi dawny blask. Głosuj na nasze zadanie zgłoszone do Mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego!

Przed  II wojną światową popularne miejsce imprez kulturalnych oraz spotkań mieszkańców. Po latach nieco zapomniane. Odwiedzane głównie przez turystów ze względu na najlepiej zachowaną w regionie Wieżę Bismarcka. Jest szansa, że Park Sikorskiego w Mrągowie odzyska dawny blask. Wszystko w rękach mrągowian, którzy oddając głos w MBO mogą wybrać projekt  „Aktywnie w Parku Sikorskiego. Budowa rolkowiska-lodowiska i ścieżki zdrowia” . Dawne Wzgórze Jaenike  to najwyższy punkt Mrągowa, nazwa przypomina o burmistrzu Hermanie Jaenike, który dbał o estetyczny wygląd miasta. Teraz o podniesienie atrakcyjności tego miejsca stara się Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska”.

Co chcemy zrobić?

Zadanie polega na budowie w miejscu byłego boiska rolkowiska-lodowiska i ścieżki zdrowia na terenie parku. Obiekt sportowy jest zniszczony i niechętnie użytkowany przez mieszkańców. Modernizacja nawierzchni stworzyłaby dwufunkcyjny obiekt sportowy. Mrągowianie w okresie wiosenno-jesiennym mogliby z niego korzystać jako miejsca do jazdy na rolkach. Zimą przy zaangażowaniu straży pożarnej miejsce zmieniałoby się w lodowisko. Wskazane jest, aby obiekt został ogrodzony bandami, które poprawią bezpieczeństwo użytkowników. Boisko należałoby doświetlić poprzez zamontowanie lamp. Druga część projektu zakłada postawienie ścieżki zdrowia wykonanej z drewna, gdyż naturalnie wpisałaby się w krajobraz wybranej lokalizacji. W skład ścieżki zdrowia wchodziłoby max. 10 przyrządów, takich jak: równoważnia-rampa, drewniana ławka do wyciskania, ścianka wspinaczkowa, czy ruchomy most. Wskazane jest, aby powstała tablica wyjaśniająca jak ćwiczyć na danym urządzeniu. Teren ścieżki należy doświetlić poprzez montaż lamp.

Dlaczego warto głosować na nasz projekt?

Mrągowo to miasto ludzi aktywnych. Promenada jest zatłoczona, ze względu na wykorzystywanie przez mieszkańców do różnych form aktywności. Korzystają z niej również osoby jeżdżące na rolkach, nierzadko dopiero uczące się jazdy. Dlatego też, brakuje w Mrągowie rolkowiska, miejsca do bezpiecznej nauki i jazdy na rolkach. Ogrodzony teren z gładką nawierzchnią pozwoliłby zimą przy odpowiednich warunkach pogodowych i pomocy mrągowskiej straży stworzyć również lodowisko. Miejsca, którego brakuje w Mrągowie zimą. Zadanie nawiązuje do programu „Biały Orlik” realizowanego przez MSiT. Z kolei ścieżka zdrowia umożliwia indywidualne użytkowanie według potrzeb i możliwości. Jest to najbardziej całoroczna, wszechstronna, skuteczna i dostępna dla wszystkich forma podnoszenia sprawności fizycznej. Doświetlenie terenu pozwoli na korzystanie do późnych godzin wieczornych. Park stanie się miejscem aktywnego wypoczynku mieszkańców oraz atrakcją miasta. Zadanie wpisuje się w strategię miasta i markę „Sport Zmienia Mrągowo”. W niedalekiej odległości od Parku Sikorskiego znajdują się miejskie placówki oświatowe, a także dwa duże osiedla mieszkaniowe.

Orientacyjny koszt zadania to 177 000zł.

Wizualizacja zamieszczona w artykule zawiera jedynie przykładowe zdjęcia zaczerpnięte na potrzeby publikacji.

 Żródło: www.olsztyn.gazeta.pl   Żródło: www.olsztyn.gazeta.pl   Żródło: www.olsztyn.gazeta.pl

 Źródło:
www.zsswiniarsko.chelmiec.iap.pl

  Źródło:www.sprdziostow.chelmiec.pl  Źródło:www.region.info.pl
 Źródło:www.tuwodzislaw.pl  Źródło: www.powiat.elk.pl  Źródło:www.mazowieckie.pl

 

 Pomóż nam przywrócić blask w Parku Sikorskiego!

Głosuj na nasz projekt od 2 do 16 października!

 

Jak głosować?
Głosowanie odbywać się poprzez wypełnienie karty do głosowania i wrzucenie jej do urny w Punkcie Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim w Mrągowie oraz w recepcji Centrum Kultury i Turystyki. Dopuszcza się oddanie głosu listownie na adres: Urząd Miejski w Mrągowie, ul. Królewiecka 60A, 11-700 Mrągowo z dopiskiem „MBO 2015” (liczy się data wpływu do Urzędu Miejskiego).

Kto może głosować?
Prawo udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec Mrągowa, posiadający meldunek stały lub tymczasowy na terenie miasta, który ukończył 16 rok życia.

Gdzie znajdują się karty do głosowania?
Kartę do głosowania można otrzymać w Urzędzie Miejskim, Centrum Kultury i Turystyki lub pobrać ze strony internetowej www.mragowo.pl (zakładka Dla mieszkańców, Budżet Obywatelski 2015) od 2 października.

Pobierz kartę do głosowania


Wyniki poznamy 22 października!