Spektakl zawierający ciekawą interpretację nie może przekroczyć 30 minut. Grupa teatralna musi wyróżniać się wysokim poziomem artystycznym. To recepta na zostanie laureatem 18. Przeglądu Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal. CKiT na zgłoszenia grup z Warmii i Mazur czeka do 27 października.

Przegląd, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych miasta i województwa, ma na celu uczczenie pamięci tragicznie zmarłej członkini mrągowskiego Teatru Mańja – Kasi Kowal; propagowanie kultury teatralnej oraz stworzenie instruktorom teatralnym i młodym aktorom możliwości prezentacji i wymiany doświadczeń.

Organizator na zgłoszenia czeka do 27 października. Czas trwania spektakli nie może przekroczyć 30 minut. Przedstawienia zostaną zaprezentowane w piątek 7 listopada na scenie CKiT a oceni je profesjonalne jury powołane przez organizatora. Zespoły wyróżniające się poziomem artystycznym, szczególną, ciekawą interpretacją otrzymają nagrody rzeczowe, a najlepszy zespół dodatkowo nagrodę główną PTAKK 2014.