Krajobrazy Warmii i Mazur można oglądać od 6 do 9 października w Gościńcu Molo w Mrągowie. Wystawa przedstawia dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe regionu. Autorem ekspozycji jest Stanisław Czachorowski.

Wystawa, której autorem jest prof. Stanisław Czachorowski przedstawia tylko wybrane fragmenty bogactwa bioróżnorodności mazurskiej i warmińskiej ziemi. Przygotowana na Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki trafiła do Mrągowa.

— Chciałem, żeby wystawa podróżowała po regionie. I na razie się to udaje. Jest w Mrągowie. Ale nie są to zwykłe zdjęcia. Jest to interaktywna wystawa. Wystarczy mieć mobilny internet, by korzystając z kodów QR i własnego smartfona czy tabletu, zobaczyć więcej — zapewnia Czachorowski. — To przykład wdrażania małych innowacji. Pod koniec września byłem w Mrągowie na pierwszym Horti Festiwalu, i była tam już moja wystawa. Ale okazuje się, że na tym się nie skończy. Bo będzie wystawa w Gocińcu Molo, a potem 18 października br. będzie towarzyszyła koncertowi zespołu Pro Musica Antiqua. Mam nadzieję, że pojedzie także w inne miejsca naszego regionu.

Spotkanie z autorem 8 października o godz. 17.30 w Gościńcu Molo