CENTRUM KULTURY I TURYSTYKI w Mrągowie zaprasza na zajęcia dzieci, młodzież i dorosłych! Wszystkim, którzy chcą aktywnie spędzać czas, rozwijać swoje zdolności, zdobyć nowe umiejętności i doświadczenia, spotkać ciekawe osoby czy wystąpić przed publicznością, Centrum Kultury i Turystyki proponuje udział w zajęciach. Zapoznaj się z naszymi propozycjami i znajdź coś dla siebie!

Teatr Mańja
Zajęcia teatralne skierowane do dzieci i młodzieży poprowadzi aktor Sebastian Badurek. Teatr kształtuje osobowość, rozwija wyobraźnię i wrażliwość. Zajęcia uczą  poprawnej wymowy, interpretacji tekstu, wyrażania emocji a ich efektem jest wystawienie spektaklu. Przyszłych aktorów zapraszamy w każdy piątek do sali teatralnej, w godzinach 16. 00 - 19. 00.

TRZEPAK - dziecięcy teatr ruchu
Zapraszam do nowej grupy dzieci w wieku 7-10 lat. Podczas zajęć stawiamy na spontaniczność, naturalną aktywność i kreatywność dzieci. Będziemy eksperymentować, improwizować, wyrażać siebie poprzez ruch, dźwięk, słowo i inne dostępne formy ekspresji. Prowadzenie – Marta Szymborska, współpraca muzyczna – Justyna Zapała. Zajęcia odbywają się w sali tanecznej, w każdy czwartek w godzinach 14. 30 - 16. 00.

Mrągowska Scena Tańca Współczesnego
Grupa taneczna, której choreografem jest Marta Szymborska, zaprasza chętne osoby w wieku od 12 lat do grupy początkującej. Technika tańca współczesnego ma nieograniczone możliwości wyrazu, rozwija ciało i umysł. Na zajęciach uczymy się podstaw tańca i tworzymy własne choreografie. Tworząc własny styl sceniczny często działamy na pograniczu sztuk. Tańca, teatru, muzyki, które przenikając się tworzą nową jakość. Powstałe choreografie i spektakle prezentujemy szerokiej publiczności. O naszych osiągnięciach można przeczytać na stronie internetowej CKiT oraz na facebooku.
Na zajęcia zapraszamy: w każdy wtorek w godz. 15. 00 - 16. 30 i piątek 15. 30 - 17. 00 - grupa początkująca oraz w  środy godz. 14. 30 - 17. 00 - grupa starsza (zaawansowana).

HIP-HOP               
Na zajęcia  taneczne w technice hip-hop oraz pokrewnych, które poprowadzi Izabela Andrearczyk zapraszamy dzieci i młodzież. Zajęcia odbywają się w poniedziałki w sali baletowej, w godzinach: 14. 30 -  16. 00 - grupa młodsza, 16. 00 - 18.00 - grupa starsza.

Teatr Światła       
Propozycja skierowana do młodych fascynatów sztuki niekonwencjonalnej, chętnych do tworzenia grupy tańca z ogniem. Zajęcia uczą technik fireshow przy użyciu różnych sprzętów aby w przyszłości tworzyć widowiska świetlne. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z instruktorem - Justyną Zapała (tel. 89 743 34 65).

POEZJA ŚPIEWANA
Zajęcia prowadzone przez Justynę Połomską skierowane są do młodzieży i dorosłych. W ramach zajęć pracujemy nad emisją głosu, interpretacją tekstu, zachowaniem scenicznym. Uczestnicy zajęć mają możliwość prezentacji swoich umiejętności wokalnych na imprezach organizowanych przez CKiT oraz przeglądach i konkursach. Wszystkich zaintersesowanych prosimy o kontakt z instruktorem (Justyna Połomska - tel. 89 743 34 53).

Zajęcia plastyczne / pracownia WITRAŻU / pracownia malarstwa             
Zajęcia plastyczne prowadzone przez Dorotę Kruszewską skierowane są do młodzieży zainteresowanej nauką rysunku i malarstwa i będą się odbywały w piątek w godz. 16.00 - 18.00 w pracowni plastycznej.
Osobom dorosłym oraz młodzieży powyżej 15 roku życia proponujemy odpłatne warsztaty witrażu metodą Tiffany’ego. Uczestnicy zajęć zapoznają się z technikami projektowania i wykonywania witrażu, przedmiotów codziennego użytku, upominków, biżuterii itp. Zajęcia pracowni witrażu odbywają się w poniedziałek w godz. 17.00 - 20.00 w pracowni plastycznej. Zapraszamy także do pracowni malastrwa w każdą środę w godz. 17.30 - 20.30. Więcej informacji u instruktora - tel. 89 743 34 71.

Rękodzieło artystyczne – decoupage, sutasz, filcowanie         
Zajęcia, podczas których pod kierunkiem Alicji Naworskiej-Kotelon można nauczyć się różnych technik rękodzielniczych: decoupage - zdobienie przedmiotów, polegające na przyklejaniu wzorów na powierzchnie z drewna, metalu, szkła, tkaniny, plastiku, ceramiki i innych; sutasz – rodzaj haftu ręcznego ze specjalnych pasków z wiskozy zwanych sutaszami, z których można tworzyć niepowtarzalną biżuterię i ozdoby; filcowanie (inaczej spilśnianie) - tworzenie wielobarwnych wyrobów (broszek, wisiorów, ozdób) za pomocą łączenie włókien wełny. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu po 3 godziny, opłata za zajęcia wynosi 50 zł miesięcznie. Na zajęcia zapraszamy we wtorki w godz. 16.30 - 19. 30 w sali plastycznej.

Chór KAMERTON
Zespół chóralny „Kamerton” to propozycja wspólnego muzykowania skierowana do osób dojrzałych, którzy hołdują zasadzie „piosenka jest dobra na wszystko”. Repertuar tworzą pieśni ludowe, patriotyczne, wojskowe i wiele innych. Na zajęcia, prowadzone przez Justynę Zapałę zapraszamy od października w każdy poniedziałek i środę o godz. 15.00 w sali kameralnej.

Orkiestra Dęta MRONGOVIA
Orkiestra działa od kilku lat przy CKiT, prowadzona przez Andrzeja Regiec - dyrektora Szkoły Muzycznej w Mrągowie. Występy Orkiestry, w skład której wchodzą dzieci, młodzież i dorośli,  uświetniają większość miejskich uroczystości. Nabór do orkiestry jest stały. Więcej informacji o działalności orkiestry znajduje się na stronie www.orkiestramrongovia.pl.

Pracownia muzyczna             
Pracownia otwarta jest dla wszystkich, którzy pragną realizować swoją muzyczną pasję.  Zapraszamy zespoły z Mrągowa i okolic. Sala wyposażona jest w sprzęt nagłaśniający - wzmacniacze do gitar i zestaw perkusyjny. Próby zespołów odbywają się od poniedziałku do soboty, możliwe są także próby indywidualne. Zapisy przyjmuje opiekun pracowni - Justyna Zapała (tel. 89 743 34 65).

Młodzi Animatorzy Kultury

Grupa skupiająca młodzież, która podejmuje działania mające na celu animację społeczności lokalnej. Uczestnicy poznają charakter pracy animatora kultury, mają możliwość włączania się w przygotowanie oraz realizację imprez organizowanych przez Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie oraz podejmują własne działania i inicjatywy. Opiekunem grupy jest Alicja Naworska-Kotelon.

Aerobik oraz zajęcia profilaktyki bólów kręgosłupa  
Zajęcia aerobiku wzmacniające kondycję fizyczną, pomagające schudnąć a równocześnie poprawiające samopoczucie  poprowadzi Agnieszka Dobrosielska – doświadczona instruktorka fitness i fizjoterapeutka. Zajęcia odbywają się od września w sali baletowej w poniedziałki i środy o godz. 19.00. Zajęcia ruchowe mające na celu profilaktykę bólów kręgosłupa, wzmacniające gorset mięśniowy odpowiedzialny za prawidłową postawę, we wtorki i czwartki o godz. 18.00. Opłata za zajęcia wynosi 60 zł miesięcznie.


Więcej informacji można uzyskać w siedzibie Centrum (dział organizacji imprez, I piętro), pod numerem telefonu 8
9 743 34 53, 89 743 34 65 lub na stronie www.ckit.mragowo.pl.