Wszystko, co kojarzy się z zielenią, naturą i ekologią jest OK! Natura czyli ogród daje dobrą energię - szukamy miejsca z dobrą energią, ponieważ skuteczne leczenie to przekazywanie dobrej energii.

A jeżeli zwracamy uwagę na aspekt psychologiczny w leczeniu, to tym bardziej potrzebna jest dobra energia. Proszę Państwa, wyobraźcie sobie, że nie jesteście w ogrodzie, tylko na ruchliwej ulicy. Czy wyobrażacie sobie, że na tej ruchliwej ulicy można leczyć ? Czy można pozytywnie oddziaływać ? Odpowiedź jest oczywista nie można! Ogród daje to co jest niezbędne - właściwe tło tych wszystkich procesów.

Znajdujemy się w lepszym świecie - ogrody to jest właśnie nasz lepszy świat...i nie chodzi tu tylko o układanie kwiatów czy robienie bukietów, tylko o przyjazne otoczenie. Oczywiście w mikro skali - ponieważ nie jesteśmy w stanie przebudować całego świata. Natomiast możemy ów świat w mikroskali stworzyć i znaleźć w nim swoje miejsce, które będzie sprzyjać wszelkim procesom terapeutycznym. Dlatego łączymy trzy pozornie nie mające ze sobą wiele wspólnego rzeczy Ogrody + Psychologię + Cukrzycę. Jak się Państwo przekonacie świetnie pasują.

Cukrzyca jest pandemią! W tej chwili co 12 Polak choruje na cukrzyce, a za chwilę co 10 będzie pacjentem diabetologa. Kluczem do właściwej terapii jest psychologia, żeby takie oddziaływania były skuteczne, potrzebne jest właściwe otoczenie i atmosfera. To właśnie świat ogrodów, to hortiterapia. A zatem zupełnie nowy pomysł w profilaktyce. Leczymy ogrodami i w ogrodach. W ramach spotkań zapoznamy Państwo z najnowszym raportem na temat cukrzycy. A poza tym przedstawimy Państwu rewelacyjne pomysły dietetyczne oraz informacje na temat architektoniczno-biologicznych koncepcji budowy ogrodów zdrowia.

Zapraszamy na spotkania, seminaria i szkolenia do Zamku Książ na Dolnym Śląsku i do Mrągowa, do Ogrodów Zdrowia - miejsc pełnych dobrej energii.Zapraszają autorzy: dr inż. Katarzyna Kowalcze, mgr Zofia Wojciechowska i mgr Krzysztof Mika

W spotkaniach Ogrody Zdrowia Natura i psychologia przeciwko cukrzycy wezmą udział

Burmistrz Miasta Mrągowa Otolia Siemieniec, Magdalena Świderska i prof. Stanisław Czachorowski – dyrektor Centrum Badań nad Dziedzictwem Kulturowym i Przyrodniczym. Patronuje nam Senator RP prof. Ryszard Górecki oraz Diabetyk i Diabetica.

A na zakończenie niespodzianka: dietetyczne menu nie musi być niesmaczne i monotonne. Zaprezentujemy przykłady przepisów przygotowanych przez naszego eksperta dr inż. Katarzynę Kowalcze.


Szanowni Państwo!

Zapraszam serdecznie na nasze wydarzenie - seminarium dotyczącym hortiterapii i przyrodolecznictwa „Hortiterapia bez tajemnic - Ogrody Zdrowia - Natura i psychologia przeciwko cukrzycy"

Osoby, które wezmą udział w seminarium mogą liczyć zarówno na poszerzenie wiedzy na temat hortiterapii jak i na nabycie umiejętności, które w sposób bezpośredni mogą wykorzystać w swoich miejscach pracy zwłaszcza w zakresie przyrodolecznictwa, profilaktyki i polityki prozdrowotnej. Nie bez znaczenia będzie możliwość wymiany poglądów i doświadczeń pomiędzy osobami reprezentujących różne instytucje z różnych ośrodków w kraju.Szanowni Państwo,

Pragniemy zainteresować Państwa zagadnieniem
Natura i psychologia przeciwko cukrzycy
ZAPRASZAMY do Ogrodów Zdrowia
Seminarium towarzyszy Horti Akcja Jak Mazurzy Warmiakom dachówki malowali.
zgłoszenia i informacje 518 921 104
akredytacje e-mail programpomost@gmail.com
Prosimy o promocję naszego seminarium,
Pozdrawiam serdecznie Zofia Wojciechowska