Specjalny, dziewięciokilometrowy odcinek przyszłorocznego Rajdu Polski rozegrany zostanie na szutrach Gminy Mrągowo. Taka decyzja zapadła po rozmowach z sołtysami i mieszkańcami sołectw: Muntowo, Kosewo i Użranki. — Jeśli mieszkańcy wyrażają zgodę i chcą rajdu, to my jako samorząd przychylamy się do tej decyzji — mówi Jerzy Krasiński wójt gminy Mrągowo.

Przyszły rok będzie obfitował w rajdowe wydarzenia nie tylko w Mikołajkach. Specjalny odcinek Rajdu Polski 2015 rozegrany zostanie na trasie Czerwonka – Kosewo – Użranki w gminie Mrągowo. Decyzja jest wynikiem porozumienia zawartego nie tylko pomiędzy samorządami Mikołajek i gminy Mrągowo, ale przede wszystkim jest kierowana zgodą tych najbardziej zainteresowanych – mieszkańców.
Dla nas najważniejsze jest, aby to mieszkańcy byli zadowoleni — mówi Jerzy Krasiński. — Odbyło się wiele spotkań i kilkadziesiąt godzin merytorycznych rozmów zanim zapadły ostateczne decyzje. W spotkaniach uczestniczyli nie tylko mieszkańcy, ale też sołtysi i Piotr Jakubowski burmistrz Mikołajek. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że chcemy, aby po gminnych szutrach przejechali rajdowcy.

Rusza organizacja rajdu

Odcinek Czerwonka – Kosewo – Użranki ma około dziewięciu kilometrów i wyznaczony jest zarówno na drogach gminnych, jak i powiatowych. Organizatorzy rajdu już w najbliższym czasie ustalą szczegóły zabezpieczeń na trasie oraz wyznaczą strefy kibica, a także miejsca, w których szczególnie trzeba zadbać nie tylko o bezpieczeństwo, ale także o mienie mieszkańców.
Z naszych informacji wynika, że w kilku punktach postawione zostaną osłony, aby kurz, kamienie lub w razie deszczu błoto nie przedostały się na budynki czy uprawy — dodaje Krasiński. — Tym razem chcemy za wszelką cenę uniknąć sytuacji, która miała miejsce podczas Rajdu Kormoran, kiedy podczas bardzo złych warunków pogodowych błoto spod kół przejeżdżających samochodów rajdowych pozostało na elewacjach budynków, ale także zniszczyło uprawy polowe.Źródło: mragowo.wm.pl