7 grudnia święty Mikołaj odwiedzi Mikołajki. Tradycyjne święto wypełnione będzie występami oraz różnego rodzaju animacjami dla dzieci i dorosłych. Najmłodsi mieszkańcy gminy otrzymają paczki ze świątecznymi łakociami.

„Mikołajki w Mikołajkach” rozpoczną się o godzinie 10.00 na placu przy boiskach orlik (ul. Jana Pawła II). Na boiskach będzie można wziąć udział w animacjach dla całych rodzin, które poprowadzą m.in. nauczyciele mikołajskich szkół. Na scenie rozstawionej w znajdującej się obok Hali Widowiskowo – Sportowej swoje talenty zaprezentują najmłodsi mieszkańcy gminy – uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz podopieczni przedszkoli, a także uczestnicy zajęć w Centrum Kultury „Kłobuk”.

Impreza mikołajkowa jest wydarzeniem angażującym całą społeczność, stąd też będzie możliwość spróbowania wypieków przygotowanych przez mieszkańców Gminy Mikołajki, a z niską temperaturą pomogą walczyć ciepłe kiełbaski z grilla i bigos przygotowany przez Klub Radnych Mikołajki. Będzie można także nabyć ozdoby świąteczne przygotowane m.in. przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Mikołajkach jak i uczniów szkół.

Nieodłącznym elementem „Mikołajek w Mikołajkach” jest są biegi uliczne dla dzieci i młodzieży oraz bieg w kategorii OPEN. W poprzednim roku wprowadzono Półmaraton Mikołajkowy, którego trasa przebiega po bardzo malowniczych terenach wzdłuż Rezerwatu Łuknajno. Już w tej chwili do tej rywalizacji zgłosiło się ponad 300 biegaczy z Polski i zagranicy. Więcej informacji i regulaminy na stronie www.biegi.uksatoswoznice.org/mikolajkowe2014/.

Program

10.00 – Rozpoczęcie Mikołajek przy boiskach Orlikach

Przyjazd św. Mikołaja – OSP Mikołajki

Przywitanie uczestników przez prowadzącego

Występ dzieci z CK Kłobuk

Zaproszenie do Hali Sportowej na występy dzieci i młodzieży

Start pierwszych biegów

10.30 - Występy na Hali Sportowej – szkoły, przedszkola, dzieci z CK „Kłobuk”

12.00 – ogłoszenie wyników biegów dla dzieci i młodzieży oraz wręczenie medali

14.00 – ogłoszenie wyników biegów dla dorosłych oraz wręczenie medali