Jest to szlak rowerowy długości ok. 1 980 km, który będzie przebiegał przez 5 województw Polski Wschodniej. Wartość projektu w woj. Warmińsko – mazurskim to obecnie 72 mln zł. Projekt realizowany jest w partnerstwie z 7 powiatami 23 gminami, przy współpracy GDDKiA, ZDW Olsztyn, Lasami Państwowymi, PKP. Łącznie w woj. Warmińsko mazurskim długość wytyczonej trasy rowerowej to 420 km. Planowane zakończenie budowy wszystkich odcinków trasy to grudzień 2015r.Pierwszy oddany do użytku odcinek planowany jest na maj /czerwiec 2015 i jest to powiat węgorzewski. Więcej o Green Velo na oficjalnej stronie projektu: www.greenvelo.pl

Szlak był ciekawie prezentowany dzięki dwóm symulatorom jazdy na rowerze, które umożliwiały wirtualną, trójwymiarową wycieczkę projektowaną trasą. Dodatkową atrakcja były pokazy akrobatyki rowerowej w wykonaniu Krystiana Herby. Stoisko otrzymało II nagrodę w konkursie na najbardziej oryginalne i profesjonalne stoisko!

Województwo warmińsko – mazurskie reprezentowała p. Irena Zawalich pracownik Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz Robert Wróbel, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ziemia Mrągowska”. Targi stały się okazją do prezentacji najnowszego wydawnictwa LOTu „Informatora Sport Zmienia Mrągowo”, które obecnie można otrzymać w Mrągowskim Centrum Informacji Turystycznej.