Pierwsze na Warmii i Mazurach Mobilne Planetarium CASSIOPEIA - przyjedziemy do Państwa w dowolne miejsce, aby zaprosić do odbycia niezapomnianej wędrówki po najciekawszych i najpiękniejszych zakątkach Wszechświata. Oferujemy niebanalną formę rozrywki połączoną z nauką.

Zastanawialiście się kiedyś nad tym: Dlaczego Słońce wędruje po niebie i czy zawsze wygląda tak samo? Jak wygląda z bliska Księżyc, planety, oraz inne drobne ciała Układu Słonecznego? Dlaczego niebo jest niebieskie, a w dzień nie widać gwiazd? Pod rozgwieżdżonym niebem naszego Planetarium, postaramy się znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania... Pokażemy najpiękniejsze zakątki Wszechświata, opowiemy wiele ciekawych historii, udowodnimy, że Mikołaj Kopernik się nie mylił.

Mobilne planetarium jest wyjątkowym narzędziem dydaktycznym, pozwalającym na pokazanie zjawisk astronomicznych i geograficznych zachodzących na niebie oraz zilustrowanie praw fizycznych rządzących ruchem ciał niebieskich. Dla młodszych i starszych to okazja do poszerzenia swojej wiedzy i odbycia fantastycznej podróży w niezwykły świat astronomii.
Głównym elementem Mobilnego Planetarium CASSIOPEIA jest nadmuchiwana kopuła zapewniająca całkowitą ciemność, co jest niezbędne dla uzyskania odpowiedniej wyrazistości pokazywanych gwiazd, planet oraz innych obiektów i zjawisk astronomicznych. Cyfrowy system projekcyjny pozwala uzyskać przestrzenny, ruchomy a co najważniejsze, realistyczny obraz dający wrażenie patrzenia w rzeczywiste, rozgwieżdżone niebo.

Oferujemy Państwu niebanalną formę rozrywki połączoną z nauką o Wszechświecie i zjawiskach astronomicznych. Mobilne Planetarium jest ciekawym rozwiązaniem przeprowadzenia lekcji szkolnej, atrakcyjnym uzupełnieniem imprez szkolnych, miejskich, biznesowych i wielu innych.

ZAPROŚ NAS DO SIEBIE: Zapraszamy do współpracy szkoły, przedszkola, firmy, organizacje i osoby prywatne.

www.mobilne-planetarium.pl, https://www.facebook.com/pokazyastronomiczne