Z przykrością informujemy, że I Mazurski Rajd Zimowy został odwołany.
Powodem odwołania jest brak zimowych warunków na odcinkach rajdu.

 

W sobotę 21 lutego, w Mikołajkach odbędzie się I Mazurski Rajd Zimowy 2015. Jednodniowa impreza zostanie rozegrana według regulaminu rajdów okręgowych. Do startu dopuszczeni będą zawodnicy posiadający licencje R oraz RN.

Zawodnicy z licencją R (Goście) będą mogli skorzystać z opon z długim kolcem, pozostali (RN) z opon z krótkim kolcem. Odbiór administracyjny odbędzie się w dniu rajdu w godzinach 6.30-8.30. Alternatywny termin odbioru to piątek (20 lutego), od godziny 19.00 do 21.00. Biuro rajdu będzie mieściło się w Hotelu Amax w Mikołajkach. W sobotni poranek zawodnicy zaliczą badanie kontrolne oraz zapoznanie z trasą – po 2 przejazdy każdego odcinka specjalnego.

Zgodnie z harmonogramem, pierwsza załoga wyruszy na trasę o godzinie 11.00. Zawodnicy będą mieli do pokonania 5 odcinków specjalnych, w tym czterokrotnie zaliczą przejazd 4-kilometrowego OS-u „Lubiewo-Sady”, którego fragmenty często wykorzystywano w Rajdzie Kormoran i Rajdzie Polski. Mamy nadzieję, że uda się pokonać ten szybki i techniczny odcinek po pełnej śniegu nawierzchni. Na koniec przewidziano przejazd Super Oesu na mikołajskim torze. Całkowita długość trasy wyniesie niespełna 43,9 km, w tym 21 km „oesowych”. Koszt wpisowego dla zawodników z licencją RN to 400 zł, dla „Gości” – 500 zł. I termin zgłoszeń do imprezy upływa 16 lutego o północy. Można zgłosić się w II terminie (do północy 18 lutego), po opłaceniu wpisowego wyższego o 100 zł.

Jeżeli tylko dopisze pogoda i spadnie odpowiednia ilość śniegu, zawodników zgłoszonych do rajdu czeka wyśmienita zabawa. Liczymy także, że kibice którzy zdecydują się zagrzewać załogi do walki przy trasie imprezy, nie zawiodą się i będą obserwowali piękne rajdowe widowisko w iście zimowej scenerii.

Serdecznie zapraszamy do Mikołajek na I Mazurski Rajd Zimowy 2015!

Więcej informacji o 1 Mazurskim Rajdzie Zimowym znajdą Państwo na stronie internetowej: www.ak-mazurski.pl lub profilu Facebook: https://www.facebook.com/SzuterCup