Z pasją o dawnym Sensburgu. Poznaj nieprzeciętnych ludzi, pasjonatów turystyki i historii. Umożliwi Ci to Koło Krajoznawcze przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mrągowskiej.

Przed nami pierwsze z comiesięcznych spotkań na tematy krajoznawcze. Zaprasza Koło Krajoznawcze przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mrągowskiej.

Pierwsze spotkanie odbędzie się ze znanym mrągowskim kolekcjonerem Januszem Sibikiem. Jest on autorem trzech tomów albumów, wydanych w 2014 r. prezentujących przedwojenne widokówki oraz zdjęcia naszego miasta.

Wstęp wolny!

Zapraszamy 5 marca (czwartek) o godz. 17.00 do mrągowskiego Muzeum.

Organizatorzy: Koło Krajoznawcze przy TMZM oraz mrągowski oddział muzeum Warmii i Mazur

Wszystkie albumy Janusza Sibika można kupić w Mrągowskim Centrum Informacji Turystycznej (budynek Centrum Kultury i Turystyki), ul. Warszawska 26.

Członkowie Koła zajmują się krajoznawstwem, czyli poznają samodzielnie lokalną przyrodę, kulturę, historię w sposób aktywny, m.in. poprzez wycieczki krajoznawcze. Raz w miesiącu Koło zorganizuje odczyt krajoznawczy.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Mrągowskim Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Warszawskiej 26, tel. (89) 743 34 67 lub mailowo: kierownik@it.mragowo.pl

Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej istnieje od 41 lat i jest najliczniejszym mrągowskim stowarzyszeniem, liczy bowiem 129 członków. Głównym celem jest propagowanie zainteresowania regionem ojczystym. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi TMZM!