Projekt „Convention Bureau Masuria” Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ziemia Mrągowska” wybrany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki do realizacji w roku 2015. Nasz projekt znalazł się wśród zaledwie 27 wybranych wniosków.

Zadanie polega na rozszerzeniu dotychczasowych inicjatyw podejmowanych przez LOT  „Ziemia Mrągowska” zmierzających do rozwoju turystyki biznesowej na terenie Mazur. Głównym zadaniem będzie rozszerzenie istniejącego w strukturach LOTu Mazury-convention i promocja regionu jako destynacji konferencyjnej oraz pomoc organizatorom podczas planowania wydarzeń biznesowych. CBM stanie się miejscem pierwszego kontaktu dla wszystkich, poszukujących informacji dotyczących miasta lub/i regionu, partnerów biznesowych i obiektów konferencyjnych oraz planujących zorganizowanie kongresu lub wydarzeń korporacyjnych w regionie. CBM będzie doradcą i konsultantem w zakresie możliwości tej dziedziny gospodarki turystycznej oferowanych przez region. W efekcie nastąpi wzmocnienie wizerunku Mazur jako celu turystyki biznesowej.

W zakresie projektu zostaną podjęte następujące działania:
 - rozbudowa portalu informacyjnego o turystyce biznesowej Mazur www.konferencjemazury.com Strona internetowa wciąż jest rozbudowywana, gdyż docelowo witryna ma zawierać prezentacje obiektów turystyki biznesowej, aktualne informacje o konferencjach, szkoleniach czy targach odbywających się w regionie oraz stanowić będzie kompendium wiedzy o mazurskim przemyśle spotkań.

- przygotowanej rekomendowanej przez CBM listy obiektów konferencyjnych z Mazur w oparciu o członków LOTu

- opracowanie materiałów promocyjnych, które pomogą wzmocnić wizerunek Mazur jako destynacji idealnej do odbywania podróży biznesowych – katalogu obiektów konferencyjnych (w języku polskim, i angielskim).

- organizacja cyklu spotkań dla branży turystycznej pt. „Przemysł spotkań Mazur”

Jest to już drugi wniosek, który został pozytywnie zaopiniowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W zeszłym roku z dofinansowania udało się zrealiować oznakowanie 170 km szlaków rowerowych na terenie Powiatu Mrągowskiego. Więcej...

Po więcej informacji na temat LOT "Ziemia Mrągowska zapraszamy na naszą stronę internetową www.it.mragowo.pl:

Zarząd
Członkowie
Działalność
Statut
Deklaracja członkowska
Dofinansowane projekty
Aktualności

Jak przekazać 1% podatku na cele statutowe Lokalnej Organziacji Turystycznej "Ziemia Mrągowska", więcej...