Show dance, hip hop, house, pop, dancehall – to w tych stylach na scenie Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie zaprezentują się grupy taneczne z Polski i Litwy. W ostatnią sobotę lutego przyjadą oni do Mrągowa, by wziąć udział w XII Mistrzostwach Grup Tanecznych „Krainy Wielkich Jezior Mazurskich”.

 Z Przasnysza, Kętrzyna, Giżycka, Wilkas ... słowem z całej Polski do Mrągowa przyjadą grupy taneczne, by powalczyć o zwycięstwo w XII Mistrzostwach Grup Tanecznych „Krainy Wielkich Jezior Mazurskich”. Wśród startujących nie zabraknie tancerzy z Litwy, silną reprezentację planuje wystawić także nasze miasto. Taneczna rywalizacja odbędzie się 28 lutego w sali widowiskowej Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. Start o godz. 10.30.

Tancerze będą walczyć o puchar Burmistrz Miasta Mrągowa i puchar Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury. W zawodach wystartują dziecięce i młodzieżowe grupy taneczne w wieku 6 - 20 lat działające w szkołach, ośrodkach kultury oraz placówkach wychowania pozaszkolnego. Tancerze rywalizować będą w czterech kategoriach wiekowych. Jury weźmie pod uwagę dobór repertuaru, opracowanie choreograficzne, technikę wykonania, stopień trudności wykonywanych elementów, dobór kostiumów i rekwizytów oraz ogólny wyraz artystyczny.

–  Mistrzostwa to dla młodych tancerzy okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, wymiany doświadczeń i pomysłów. Mają oni także szansę poczuć na własnej skórze, czym jest rywalizacja i turniejowy klimat. Chcemy rozwijać wrażliwość estetyczną dzieci i młodzieży poprzez kontakt z tańcem i muzyką, a także integrować młode środowisko artystyczne z regionu – powiedziała nam Ewa Kowalewska z Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie.

W ubiegłym roku w rywalizacji na scenie Centrum Kultury i Turystyki wzięło udział 29 grup tanecznych z m.in. Przasnysza, Ostrołęki, Węgorzewa, Giżycka, Bartoszyc, Kaliningradu, Korsz, Wilkas i Mrągowa. Najlepsi okazali się tancerze z Ostrołęki, Korsz i Węgorzewa. Do jutra (20 lutego) trwa przyjmowanie zgłoszeń tancerzy, na chwilę obecną do tegorocznej rywalizacji zgłosiło się 16 grup tanecznych.

XII Mistrzostwa Grup Tanecznych „Krainy Wielkich Jezior” Mrągowo 2015 odbędą się w sobotę, 28 lutego w sali widowiskowej CKiT. Publiczność będzie mogła oglądać zmagania grup tanecznych i kibicować zawodnikom od godz. 10.30. Organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury w Mrągowie.Źródło: mragowo24.info