Podczas jednej z największych imprez branży turystycznej na świecie – ITB  Berlin Warmię i Mazury reprezentował Olsztyn oraz Mrągowo.

Ponad 10 tysięcy wystawców z przeszło 190 krajów i regionów wzięło udział w międzynarodowych targach turystyki w Berlinie. Promowano głównie szlak Green Velo oraz miejscowości znajdujące się na jego trasie. Green Velo to szlak rowerowy długości prawie 2000 km, który będzie biegł przez 5 wschodnich województw. Termin zakończenia budowy to lato 2016 roku. Stoisko Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo było zlokalizowane na 30 metrach kwadratowych w polskim pawilonie narodowych w strefie aktywnego wypoczynku prezentował

-Niemcy to najliczniejsza grupa turystów odwiedzająca Mazury. Preferują aktywny wypoczynek między innymi na rowerze, dlatego też podczas ITB Berlin jako dopełnienie oferty turystyki aktywnej w ramach Green Velo, prezentowaliśmy nasze nowe osiągnięcie Mazurską Sieć Szlaków Rowerowych - mówi Robert Wróbel,  prezes LOT „Ziemia Mrągowska.

ITB Berlin to nie tylko największe wydarzenie dla przedstawicieli z branży turystycznej, ale także  szereg atrakcji dla tysięcy zwiedzających. W tym roku targi odbyły się w dniach 04-08.03.2015 roku.