Zapraszamy na 6. edycję konkursu literacko-plastycznego "Bazgroł". Mali i duzi artyści będą mieli okazję sprawdzić swoje możliwości i odkryć talenty przed szerszą publicznością. Termin nadsyłania prac upływa 1 kwietnia 2015 r. Finał akcji odbędzie się 16 maja o godz. 12.00 na Stadionie Narodowym podczas Warszawskich Targów Książki.

W konkursie mogą uczestniczyć duety (zespoły) autorskie dziecko-dziecko lub dziecko-dorosły, gdzie jedna osoba pisze bajkę / baśń / opowiadanie / scenariusz komiksu, druga do tak powstałego dzieła wykonuje ilustracje / zdjęcia lub rysuje komiks. Dzieci, które nie mogą znaleźć sobie partnera mogą skorzystać z „gotowców", czyli tekstów i ilustracji, które przygotowali zawodowi graficy i pisarze, a także przedstawiciele świata polityki, mediów oraz muzycy i aktorzy.

W zeszłym roku na konkurs nadesłano aż 2630 prac od duetów artystycznych, czyli o tysiąc więcej niż w poprzedniej edycji. Podwoiła się także liczba nagrodzonych zespołów – było ich aż 40. Organizatorzy konkursu mają nadzieję, że w tym roku zarówno uczestników, jak i laureatów będzie jeszcze więcej.

Organizatorem konkursu jest portal kulturalny duże Ka (www.duzeka.pl) i Papierowy Pies (papierowypies.pl). Wydarzenie honorowym patronatem objęła Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska. Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie: papierowypies.pl