Poznaj Mazury w niebanalny sposób z mapą i compasem w ręku. Zawody na orientacje to nieszablonowa możliwość sprawdzenia swojej kondycji fizycznej i hartu ducha. Pokonaj własne słabości i zostań KrajoZnawcą Mazur!

Krajoznawstwo do doskonały sposób na poznanie Mazur, regionu który ma w sobie wiele do zaoferowania.  Niczym puzzle łączy w sobie szereg na pierwszy rzut oka nie pasujących do siebie elementów, które połączone ze sobą tworzą spójną całość. Wszystko zależy od jakie oblicze Mazur odkryjemy.

Coraz większej liczbie aktywnych nie wystarczają już złożone z niekończących się kilometrów piesze wędrówki czy rowerowe przejażdżki do miejsc atrakcyjnych turystycznie. Poznawanie regionu musi łączyć w sobie adrenalinę, emocje, tajemnice i przygodę.

Mazurskie Ekstremalne Zawody na Orientację w całości odpowiadają oczekiwaniom współczesnym KrajoZnawom, osobom które z mapą i kompasem w ręku chcą posmakować przygody. II Rajd Krutyni to dwa etapy i dwa dni zmagań pieszo, kajakiem i na rowerze. Jego jedynym celem jest sprawdzenie granic wytrzymałości fizycznej, psychicznej oraz siły woli zawodników, bo skrajnie wyczerpującą trasę rajdu należy pokonać w jak najkrótszym czasie. Na najlepszych czeka satysfakcja z ukończenia morderczego rajdu i oczywiście atrakcyjne nagrody.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wziąć udział w zawodach w dwuosobowych zespołach w trzech kategoriach. Podczas dwudniowej sportowej rywalizacji w duchu „fair play” mężczyźni będą mieli do pokonania 170 kilometrów, drużyny kobiece zaś o 30 km mniej.  Najbardziej otwarta na wszystkich, tych którzy chcą przeżyć wspaniałą przygodą na Mazurach kategorię rekreacyjna to jedynie 65km! Niebagatelne dystanse są dla miłośników turystyki ekstremalnej. Trasa rekreacyjna to propozycja dla osób, dla których liczy się aktywność. Nie chodzi o walkę z czasem i pokonanie własnych słabości, lecz o dobrą zabawę w gronie przyjaciół!

Mazurskie Ekstremalne Zawody na Orientację to rywalizacja, mobilizujący wysiłek, a co najważniejsze wspaniała przygoda. II Rajd Krutyni odbędzie się w trzeci weekend czerwca (20-21.06.2015 roku) na terenie gminy Sorkwity. Organizatorem jest Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska”, Compass a bazą imprezy jest Stanica Wodna PTTK w Sorkwitach. Więcej informacji o rajdzie na oficjalnej stronie rajdu www.rajdkrutyni.pl a dla miłośników facebooka.

Jeżeli nie czujesz się na siłach pokonać dłuższy dystans, spróbuj trasy rekreacyjnej. Weź udział w zabawie! Zapisz się…

Etap I (sobota)
MM: 100 km, w tym kajak - 35 km, rower – 45 km, pieszo – 20 km
MIX:  80 km, w tym kajak - 30 km, rower – 35 km, pieszo – 15 km
Trasa rekreacyjna (łatwa nawigacja): 30 km, w tym kajak – 20km, pieszo 10 km

Etap II (niedziela)
MM: 70 km, w tym rower – 50 km, pieszo – 20 km
MIX:  60 km, w tym rower – 45 km, pieszo – 15 km
Trasa rekreacyjna (łatwa nawigacja): 25 km, w tym kajak – 15km, pieszo 10 km

Objaśnienie:
Drużyny 2-osobowe
MM – drużyna męska
MIX – w grupie przynajmniej jedna kobieta