Chcesz w ciekawy sposób spędzić jeden z czerwcowych weekendów? Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” przygotowała specjalną ofertę dla mieszkańców Mazur na rekreacyjne spędzenie czasu na łonie natury.

Poznaj Mazury w niebanalny sposób z mapą i kompasem w ręku. Zawody na orientacje to nieszablonowa możliwość sprawdzenia swojej kondycji fizycznej i hartu ducha. Pokonaj własne słabości i zostań KrajoZnawcą Mazur!

Mazurskie Ekstremalne Zawody na Orientację w całości odpowiadają oczekiwaniom współczesnym KrajoZnawom, osobom które z mapą i kompasem w ręku chcą posmakować przygody. II Rajd Krutyni to dwa etapy i dwa dni zmagań pieszo, kajakiem i na rowerze. Jego jedynym celem jest sprawdzenie granic wytrzymałości fizycznej, psychicznej oraz siły woli zawodników, bo skrajnie wyczerpującą trasę rajdu należy pokonać w jak najkrótszym czasie. Na najlepszych czeka satysfakcja z ukończenia morderczego rajdu i oczywiście atrakcyjne nagrody.

Specjalną propozycją dla osób, chcących bardziej rekreacyjnie, niż wyczynowo odpocząć aktywnie jest udział w imprezie pokonując trasę rekreacyjną!

Najbardziej otwarta na wszystkich, tych którzy chcą przeżyć wspaniałą przygodą na Mazurach kategorię rekreacyjna to jedynie 65km! Niebagatelne dystanse są dla miłośników turystyki ekstremalnej. Trasa rekreacyjna to propozycja dla osób, dla których liczy się aktywność. Nie chodzi o walkę z czasem i pokonanie własnych słabości, lecz o dobrą zabawę w gronie przyjaciół!

II Rajd Krutyni odbędzie się w trzeci weekend czerwca (20-21.06.2015 roku) na terenie gminy Sorkwity. Organizatorem jest Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska”, Compass a bazą imprezy jest Stanica Wodna PTTK w Sorkwitach.

Więcej informacji o rajdzie na oficjalnej stronie rajdu www.rajdkrutyni.pl a dla miłośników Facebooka https://www.facebook.com/events/1561041294180692/

W przypadku dużej liczby chętnych z Mrągowa organizator zapewni transport oraz powrót z Sorkwit.

Zapisz się już dziś!

Etap I (sobota)

MM: 100 km, w tym kajak - 35 km, rower – 45 km, pieszo – 20 km

MIX:  80 km, w tym kajak - 30 km, rower – 35 km, pieszo – 15 km

Trasa rekreacyjna (łatwa nawigacja): 30 km, w tym kajak – 20km, pieszo 10 km

Etap II (niedziela)

MM: 70 km, w tym rower – 50 km, pieszo – 20 km

MIX:  60 km, w tym rower – 45 km, pieszo – 15 km

Trasa rekreacyjna (łatwa nawigacja): 25 km, w tym kajak – 15km, pieszo 10 km

Objaśnienie:

Drużyny 2-osobowe

MM – drużyna męska

MIX – w grupie przynajmniej jedna kobieta

Mrągowo to Miasto Ludzi Aktywnych! Mieszkańcy biegają, jeżdżą na rowerze oraz trenują crossfit! Czy podejmą wyzwanie i wezmą udział w II Mazurskich Ekstremalnych Zawodach na Orientacje?

Patronal medialny nad wydarzeniem objął IQ Connect Sp. z o. o.