Jeśli Szukasz w muzyce piękna, prawdy czy kunsztu wykonawczego, jeżeli Chcesz wysłuchać ciekawych opowieści, to nie może zabrakną Ci na tym wyjątkowym wydarzeniu!

2 maja 2015 r. o godzinie 19.00 w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie odbędzie się koncert Grażyny Łobaszewskiej poświęcony pamięci tragicznie zmarłego Władysława Wilińskiego.

Władysław Wiliński był znanym i cenionym przedsiębiorcą. Był rzetelnym i lubianym pracodawcą, a  wykonywane przez niego wyroby metalowe nosiły cechy nie tylko użytkowe ale również artystyczne. Władysław Wiliński był osobą mocno związaną z mrągowską kulturą. Na jego pomoc oraz sponsoring mógł liczyć każdy lokalny twórca i organizator imprez kulturalnych i artystycznych. Miłośnik jazzu i wieloletni członek Towarzystwa Jazzowego. Dzięki Jego zaangażowaniu organizacyjnemu i finansowemu w Mrągowie udało się zorganizować koncerty wybitnych artystów. Połączeniem pasji i pracy Pana Władysława Wilińskiego była utworzona przez niego Galeria Wiliński, która funkcjonuje do dziś. Za upowszechnianie kultury, mecenat, aktywność społeczną i promocję dziedzictwa regionalnego został uhonorowany przez samorząd miasta najważniejszym wyróżnieniem – Statuetką Mrongowiusza.
 
Wstęp na ZAPROSZENIA

* Bezpłatne zaproszenia można odebrać osobiście w recepcji CKiT od 29 kwietnia 2015 r. w godz. 14. 00 - 21. 00, tel. 89 743 34 73.