„Morze, Góry i Mazury” - hasło przyświecające imprezie po raz kolejny propagowane będzie na antenie Radia Zet, a na placu Wolności w Mikołajkach będzie można wziąć udział w szeregu aktywności, z których na pierwszy plan wybijać będę się te związane z bezpiecznym wypoczynkiem na wodzie i lądzie.

Jak co roku do współorganizacji majówki w Mikołajkach zaproszono Komendę Powiatową Policji w Mrągowie, która na swoim stoisku edukować będzie w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa. Poznamy sprzęt policyjny a edukacja przybierze formę interaktywnej nauki np. przepisów drogowych. Jednym z nowych i niewątpliwie ciekawych elementów są symulatory: dachowania (samochód osobowy zamontowany na specjalnym stelażu symulujący wypadek drogowy – uświadomi jak ważne jest m.in. zapinanie pasów i co dzieje się z ciałem człowieka, który ulega takiemu zdarzeniu) czy „alkogogle” pokazujące, jak destrukcyjnie wpływa alkohol na zdolność kierowania pojazdami.

Na pl. Wolności widoczne rozstawione zostaną stoiska Ochotniczej Straży Pożarnej z Mikołajek oraz ratowników wodnych z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy będą uczyć m.in. zasad pierwszej pomocy.

Po raz kolejny interaktywną, rekreacyjną zabawę szykuje Radio Zet. Chętni spróbują swoich sił podczas licznych konkursów sprawnościowych. Warto zwrócić uwagę na wyzwanie szykowane przez radiowców – mieszkańcy i turyści przybywający w Mikołajkach będą rywalizować z osobami przebywającymi w tej samej chwili w strefie sportowej w Łebie i Szczyrku. Będzie bowiem bity rekord na ilość przejechanych kilometrów na rowerkach stacjonarnych.

Podobne wyzwanie szykuje się w strefie kulinarnej. To nowość jaka pojawi się na tegorocznej majówce. Gotowanie na żywo uzupełni rywalizacja na ilość ulepionych pierogów regionalnych. Każdy z nas będzie miał okazję pomóc Mikołajkom pobić w tej konkurencji partnerskie miasta.

1 maja (piątek), na zakończenie dnia, o godz. 19.00 wystąpi popularny zespół „36.6”. Muzycy występowali z takimi gwiazdami jak Leo Sayer, Gloria Gaynor, The Drifters, De Mono, Lady Pank, Dżem, Czerwone Gitary, Perfekt. Zespół ma na swoim koncie również występy w stacjach radiowych i telewizyjnych: Radio Dla Ciebie, Polsat, TVN.

2 maja (sobota) o godzinie 19.00 wystąpi zdobywający coraz większą popularność olsztyński zespół „Po Godzinach”.