Serdecznie zapraszamy wszystkich kierowców, zarówno amatorów, jak i licencjonowanych zawodników oraz kibiców, do udziału w tegorocznej MotoMajówce, która odbędzie się w sobotę 2 maja na Torze Rajdowym w Mikołajkach. Jednym z głównych punktów imprezy będą zawody w formule Rallysprintu, podczas których kierowcy zmierzą się z 2,5 – kilometrową próbą sportową na bardzo wymagającym torze, znanym z Rajdu Polski – eliminacji WRC. Zawody będą stanowić 2 Rundę II Pucharu 5 Torów.

Tradycyjnie już „MotoMajówka” będzie miała wymiar charytatywny. Łukasz Nowakowski – przebywający w śpiączce po ciężkim wypadku samochodowym mieszkaniec Mikołajek – pomimo rehabilitacji w krakowskiej klinice stale potrzebuje wsparcia w postaci środków na dalsze leczenie. Ponownie swoją pomoc zadeklarował Krzysztof Hołowczyc, który weźmie udział w naszej imprezie, wspierając już po raz czwarty swoją osobą akcję „Razem Z Hołkiem Budzimy Łukasza”.

Popularny Hołek nie tylko zaprezentuje swoje umiejętności podczas jazd pokazowych, ale sprawi, że każdy uczestnik „MotoMajówki 2015” będzie miał niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w licytacji i spełnienia swojego marzenia – przejażdżki rajdówką z Mistrzem. Cały dochód z licytacji przekazany zostanie na dalsze leczenie Łukasza.

Dodatkowo dzięki uprzejmości stowarzyszenia „Mazury Paralotnie” do wylicytowania będą vouchery na przeloty widokowo – zapoznawcze paralotnią z pilotem oraz voucher na odbycie kursu paralotniowego w górach. Ponadto licytowane będą gadżety podpisane przez Przemysława Opalacha – boksera wagi super średniej - czempiona IBF International i WBC Baltic, mistrza świata federacji WBF w kategorii super średniej.

Tego dnia będzie można podziwiać podniebne ewolucje wykonywane przez zawodnika Polskiej Kadry Motoparalotniowej Pawła „Lojaka” Kozarzewskiego, który zaprezentuje swój kunszt latania między rozstawionymi na Torze Mikołajki dmuchanymi 12 metrowymi pylonami.
Całość uzupełni szereg atrakcji dodatkowych przygotowanych z pomocą naszych Partnerów.

Dodatkowo chcąc rozszerzyć akcję pomocy dla Łukasza dzień wcześniej, czyli w piątek 1 maja po południu na Torze w Mikołajkach odbędzie się trening, podczas którego będzie można odbyć przejażdżkę na prawym fotelu pilota samochodem rajdowym, z której dochód również powędruje do potrzebującego.

Serdecznie zapraszamy!

2 maja 2015 (sobota) Tor Rajdowy Mikołajki

Źródło: Automobilklub Mazurski