W wielkanocny poniedziałek Fundacja „Zwierzęta Eulalii” zaprasza do Zyzdrojowej Woli na Dni Otwarte.

W programie masa atrakcji: szukanie wielkanocnego zajączka, przejazd zaprzęgiem po Puszczy Piskiej, jazda konna, zwiedzanie zagród ze zwierzętami, ognisko z kiełbaskami.

Start o godz. 12:00. Zakończenie - 16:00. Wstęp wolny! Chętni będą mogli wesprzeć fundację kupując cegiełkę na rzecz budowy nowoczesnej stajni.

Dzień Otwarty Fundacji „Zwierzęta Eulalii” odbędzie się w poniedziałek wielkanocny.
 
Fundacja opiekuje się na stałe ponad setką zwierząt. Są to konie, psy, koty, owce, kozy, świnki, gęsi, kaczki, kurki oraz osiołek i 3 kucyki. W ramach swojej działalności Fundacja stara się walczyć z procederem wywozu koni na rzeź, gdzie często kierowane są zdrowe zwierzęta, źrebne klacze i źrebaki.

Wszystkie zwierzęta, które znalazły schronienie na terenie Fundacji zostały uratowane od złego losu – głodu, bicia, poniewierki, śmierci. Koni wykupionych z transportu było kilkadziesiąt –  dziś trudno je zliczyć...  Te które żyją w Fundacji należą do tych szczęśliwych, które do rzeźni nie dojechały.

W ramach działań charytatywnych prowadzona jest od lat nieodpłatna hipoterapia dla dzieci z porażeniem mózgowym, spotkania i jazda konna dla dzieci z domów dziecka, pensjonariuszy domów opieki i pomocy społecznej oraz dla osób niepełnosprawnych – dzieci i dorosłych.

Fundacja położona jest w Zyzdrojowej Woli w gminie Piecki. Teren Fundacji otoczony jest pięknymi lasami i jeziorami, siedziba mieści się przy szlaku rzeki Krutynii - jednego z najpiękniejszych nizinnych szlaków kajakowych Europy.

Kontakt:
"Zwierzęta Eulalii" - Eulalia Wojnicz
Zyzdrojowa Wola 6
11-710 Piecki
tel. kom. 601 390 091
www.eulalia.pl