WOLONTARIAT czy wiecie, że jest zielony wolontariat 
Jednym z założeń projektu Listy z Mazur. Zielona biblioterapia jest pozyskanie wolontariuszy. Zaangażowanie i pasja mieszkańców w każdym wieku mogą wesprzeć nasze działania. Czynny udział wolontariuszy może być niezwykle przydatny w realizacji projektu. Pracy wolontariuszy było poświęcone szkolenie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie, w którym uczestniczyłam. Omawialiśmy regulacje prawne związane z organizacją wolontariatu w bibliotece, dowiedzieliśmy się skąd i jak pozyskiwać społeczników do wspólnego działania oraz jak przygotować swoją instytucje do współpracy z nimi. Nauczyliśmy się jak zaplanować ścieżkę rozwoju wolontariusza. Mam nadzieję, że zdobyta wiedza zaowocuje trwałą współpracą z wolontariuszami w realizacji naszych działań związanych z projektem Agnieszka Piątkowska-Kawałek Biblioteka Miejska.
 

Zaprosiliśmy pracowników Poczty Polskiej do współpracy efektem jest wolontariat pracowniczy.  W projekcie Listy z Mazur pojawia się na warsztatach specjalny gość - spotykamy się w Bibliotece Miejskiej w Mrągowie - warsztaty będą ciekawe i inspirujące a razem z nami będzie najprawdziwszy Pan Listonosz ! pracownik mrągowskiego oddziału Poczty Polskiej.

Serdecznie zachęcam dzieci do wspólnej przygody w świecie zielonej biblioterapii - czy jesteście ciekawi co oznacza to trudne słowo?

Program jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany pod patronatem Burmistrz Miasta Mrągowa Pani Otolii Siemieniec.

Tekst: Zofia Wojciechowska