Już po raz 19-ty w Mrągowie odbędzie się Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych. W tym roku imprezę zaplanowano na sobotę 30 maja 2015r. na Placu Unii Europejskiej.

Następnie o godz. 11.10 rozpoczną się konkurencje sportowe dostosowane do wieku i zdolności psychofizycznych zawodników, za udział w których każdy otrzyma pamiątkowy dyplom, medal oraz drobny upominek, który zmobilizuje dzieci do dalszych działań i wysiłku. Konkurencjom sportowym towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje.

Impreza ma na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży niepełnosprawnym jak ważny jest sport bez względu na stopień niepełnosprawności. Wszyscy uczestnicy: osoby niepełnosprawne i ich rodziny, wolontariusze, nauczyciele, uczniowie z mrągowskich szkół będą mieli możliwość spotkania się na świeżym powietrzu, wspólnej zabawy, integracji ze środowiskiem. Mamy nadzieję, iż impreza dostarczy niezapomnianych wrażeń wszystkim uczestnikom oraz że będą oni wzmocnieni fizycznie i psychicznie.

19. Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Mrągowo 2015 odbędzie się w ramach XVII Warmińsko –Mazurskich Dni Rodziny.

 

Patronat nad imprezą objęli: Burmistrz Miasta Mrągowo oraz Starosta Mrągowski


Spartakiada odbywać się będzie dzięki zaangażowaniu:

Zespołu Szkół Specjalnych

Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych

Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

Sponsorami tegorocznej Spartakiady są:

Lodziarnia "U Olka"
Warszawska 47b, Mrągowo

Lodziarnia IGLOO,
Ratuszowa 2, Mrągowo

Piekarnia - Cukiernia Marek Szabelski

Cukiernia Jagodzianka

"SPOŁEM"
Powszechna Spółdzielnia Spożywców
w Olsztynie
 
Kasa Stefczyka w Mrągowie