Zaczynamy muzycznie: już w piątkowy wieczór, zaraz po oficjalnym otwarciu Dni Mikołajek, na scenie pojawi się Kamil Bednarek, którego supportem bedzie zespół Molly Malone’s. Kolejny dzień to Festiwal Rybny oraz Wodowanie Króla Sielaw.

Przez trzy dni Mikołajki wypełnione będą muzyką i smakosze będą mogli znaleźć coś dla siebie. W piątek na scenie królował będzie Kamil Bednarek. Artysta zajął drugie miejsce w popularny programie „Mam Talent”. Cały czas aktywnie koncertuje i tworzy nowe utwory. Dotychczas razem z zespołem zagrał ponad 500 koncertów (w tym ponad 350 jako „Bednarek”) i sprzedał ponad 270 tys. płyt. Poza Polską, zespół zjawił się także na Jamajce, w Grecji, Irlandii, Szkocji, Anglii, USA. teraz pojawi się na mikołajskiej scenie.

Sobota to tradycyjny dzień, gdzie najważniejsza jest kulinarna przygoda. Na licznych stoiskach najlepszych restauracji z Warmii i Mazur królować będą przede wszystkim ryby słodkowodne. Festiwal „Rybkę na Zdrowie” odbywa się od 8 lat i jego kolejna edycja z pewnością będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem. A będzie w czym wybierać: zupy rybne, sałatki, ryby smażone i wędzone - to tylko część dań jakie będzie można bezpłatnie spróbować na pl. Wolności.

Sobota to także parada jednostek, które przepłyną pod mostami łączącymi dwa brzegi naszego miasta. Już w tej chwili udział zadeklarowało w niej ponad 15 statków. Nabór wciąż trwa i chęć wzięcia udziału w tym wydarzeniu można zgłosić kontaktując się z Centrum Kultury „Kłobuk”. Parada kończy się inscenizacją fragmentu legendy o Królu Sielaw - schwytany przypięty zostanie do przęsła mostu, dzięki czemu jeziora będą obfite w ryby i bezpieczne dla rybaków i innych żeglarzy. Około 22.30 niebo rozświetli spektakl fajerwerków a po nim na scenie w centrum Mikołajek pojawi się Tatiana Okupnik. Wokalistka proawdzi teraz solową karierę ale z pewnością zaprezentuje też znane utwory z czasów, gdy była członkinią zespołu Blue Cafe.

Niedziela kończąca obchody Dni Mikołajek to nadal muzyka w gwiazdorskiej obsadzie. Wystąpi Hania Hołek (artystka młodego pokolenia, która reprezentowała Polskę na jednym z najbardziej prestiżowych festiwali muzycznych Langollen International Musical Eisteddfod 2009 w Walii i znalazła się wtedy wśród piętnastu najlepszych uczestników z pięćdziesięciu krajów świata, m.in. z Chin, USA, Australii, Niemiec, Holandii itd; szerszej publiczności znana z rewelacyjnych występów w programie „The Voice of Poland”)a na zakończenie - Michał Wiśniewski prezentujący swoje najnowsze utwory w niezwykłym widowisku.

Wstęp na wszystkie koncerty i wydarzenia jest bezpłatny.


Plan Dni Mikołajek 2015

26 czerwca – piątek (pl. Wolności)

18.00 - występ zespołu z Centrum Kultury „Kłobuk”/miasta partnerskie

- oficjalne otwarcie Dni Mikołajek

19.00 – koncert Molly’s Malone

20.00 – koncert Kamila Bednarka

27 czerwca – sobota (pl. Wolności)

10.00 – 17.00 VI Mazurski Festiwal Rybny „Rybkę na Zdrowie” pod patronatem Burmistrza Mikołajek

21.00 – Parada jednostek wodnych i pokaz fajerwerków

23.00 – koncert Tatiany Okupnik

28 czerwca - niedziela (plac Wolności)

12.00 – „Cafe Radia Zet Gold” + animacje

13.00 – Występy grup przedszkolnych i szkolnych

15.00 – Wystep Hanny Hołek

17.00 – Występ Michała Wiśniewskiego