Zapraszamy Państwa serdecznie na Koncert Chórów, który odbędzie się 12 lipca 2015 o godz. 17. 00 na Placu Unii Europejskiej w Mrągowie!
 
W programie zaprezentuje się Chór Medardus z Lüdenscheid (Niemcy) oraz Chór Kamerton działający przy Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.

Chór Medardus z Lüdenscheid

Miasto Lüdenscheid jest pięknie położone w otoczeniu gór i dolin regionu Sauerland w Nadrenii Północnej Westfalii. Miejscowość liczy ok. 80 tyś. mieszkańców i aż 20 chórów. W całym powiecie jest ich aż 70!

W roku 2002 zebrali się pasjonaci z kilku chórów, którzy pod przewodnictwem Maidi Langebartels utworzyli grupę, by połączyć pasję śpiewania z pasja podróżowania. Chór liczy obecnie 69 aktywnych członków.

Głównym organizatorem i przewodniczącym jest Rolf Ahrens. Potrafi on połączyć koncertowanie ze zwiedzaniem przepięknych miejsc. W tym roku celem podróży będą Mazury.
Repertuar chóru Medardus jest bardzo zróżnicowany: od pieśni religijnych przez Gospel i pieśni ludowe do Popu. Również zróżnicowany jest przekrój wiekowy uczestników: najmłodsza uczestniczka liczy 25 lat, a najstarszy 74.

Przy każdej podróży chórowi towarzyszą Alfia Möllmann (pianistka) oraz Irena Gloerfeld (sopranistka)

W odstępach dwu-letnich chór podejmuje się dłuższych wyjazdów koncertowych:
2003 Kanada zachodnia (różne koncerty m. in. na Wyspie Wiktorii
2005 Kanada wschodnia (koncerty m. in w Montrealu i Quebeck)
2007 Irlandia (koncert w Katedrze św. Patryka)
2009 Estonia i Finlandia (koncert w wspaniałym kościele  Temppeliaukio w Helsinkach)
2011 Budapeszt i Wiedeń ze wspaniałym koncertem w katedrze św. Szczepana
2013 Chorwacja z Dubrownikiem