Kultura na widoku od maja podróżuje po Polsce. Multimedialna biblioteka z blisko tysiącem cyfrowych utworów przez pięć miesięcy odwiedzi 28 miast i miasteczek. W weekend będzie można ją oglądać w Mrągowie. Ogólnopolska kampania pokazuje, że kultura z legalnych źródeł jest na wyciągnięcie ręki.

Legalna kultura na wyciągnięcie ręki? W piątek przed mrągowskim Centrum Kultury i Turystyki stanie plenerowa instalacja z filmami, muzyką, książkami i grami, które będzie można pobrać na smartfona czy tableta. Uczestnicy ogólnopolskiej kampanii „Kultura na widoku” poznają także bogactwo legalnych źródeł w sieci.

Inaugurację kampanii w Mrągowie zaplanowano na piątek, 3 lipca na terenie przy CkiT. O 17.45 nastąpi oficjalne otwarcie z udziałem zespołu Czerwone Gitary, przedstawicieli władz, mediów i lokalnej społeczności, a o 19.30 wystartuje strefa chillout, czyli Kultury na Widoku dla mieszkańców i turystów.

Uliczne instalacje to utwory w cyfrowym wydaniu – filmy,  muzyka, książki, gry i archiwalia. Celem „Kultury na widoku” jest promowanie świadomego uczestnictwa w kulturze i przekonanie uczestników, by wyrabiali w sobie nawyk sięgania po kulturę ze źródeł legalnych, a jednocześnie pokazanie, że zasoby legalnych filmów czy muzyki są na wyciągnięcie ręki, są na widoku. Multimedialny projekt daje także dostęp do legalnych źródeł kultury w cyfrowej wersji.

Multimedialna biblioteka ustawiana jest w centrach polskich miast, instalacje stanęły już w Krakowie, Poznaniu, Ełku czy Warszawie. W piątek niepowtarzalną szansę na zapoznanie się z projektem i skorzystanie z bogatej oferty kulturalnej będą mieli mieszkańcy Mrągowa i okolic. Zapraszamy!

Projekt „Kultura Na Widoku” realizuje Fundacja Legalna Kultura. Partnerami strategicznymi są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.