Od kwietnia do września br. realizujemy projekt, którym chcemy wprowadzić trochę artystycznego zamieszania w naszym mieście!

W dniach 20-21 czerwca zapraszamy na niesamowicie energetyczny muzyczno-ruchowy warsztat PERKUSJA CIAŁA - trzeci z cyklu warsztatów w ramach projektu.

poRUSZone MIASTO! - to nasze hasło przewodnie. Kto i jak ruszy miasto? No właśnie... Zachecamy do udziału w cyklu artystycznych wyzwań a zarazem możliwośći współtworzenia wydarzeń. Chcemy mieszkańców przekonać, że kultura nie musi być nudna i jej kształt zależy od każdego z nas! Ponadto to światna szansa na indywidualny rozwój i wzbogacenie życia dzięki aktywności twórczej. W ramach projektu proponujemy udział w cyklu warsztatów artystycznych oraz wyjątkowych wydarzeń.

Warsztat PERKUSJA CIAŁA

20 czerwca godz. 12.00 - 16.00
21 czerwca godz. 10.00 - 14.00

Perkusja ciała to tworzenie muzyki bez użycia instrumentów, a właściwie za pomocą  jednego instrumentu jakim jest ludzkie ciało. Od zabaw rytmicznych, poprzez techniki wydobywania dźwięków i grania rytmów na własnych ciałach, przejdziemy  do niczym nieskrępowanych improwizacji wykorzystując m.in. śpiew, klaskanie, opukiwanie, stepowanie. Wspólne tworzenie z wykorzystaniem opisanych technik niesamowicie integruje, daje mnóstwo radości i możliwości ekspresji.

Krzysztof GUZEWICZ

Perkusjonista, animator kulturalny. Pobierał nauki od min. Zohara Fresco, Bijana Chemiraniego czy Muthu Kumara. Specjalizuje się w bliskowschodnich instrumentach perkusyjnych oraz w tzw. " Body percussion ". Twórca wielu projektów kulturalnych dla dzieci i młodzieży, propagujących tradycje muzyczne świata. Współzałożyciel i działacz kulturalnego stowarzyszenia "Niech Będzie ". Techniki gry na ciele doskonalił pod okiem brazylijskiej grupy "Barbatuques", mistrzami gatunku. W połączeniu z swoim wieloletnim doświadczeniem gry i pracy edukacyjnej wypracował swoje metody warsztatów.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w warsztatach oraz dołączeniem do projektu - zapraszamy!!!

Informacje i zgłoszenia - CKiT Mrągowo - dział organizacji imprez, Marta Szymborska - tel. 89 743 34 53 lub m.szymborska@ckit.mragowo.pl.

Zachęcamy do śledzenia informacji na naszej stronie oraz facebooku

Przedstawiamy kolejne terminy wydarzeń i warsztatów w ramach projektu

22-23 sierpnia - warsztat body art (prowadzenie - Art Color Ballet, www.baletcolor.pl)
Warsztat skierowany do kreatywnych osób, pasjonatów tańca i malarstwa, performerów, muzyków. Poznamy techniki malowania na ciele (bodypainting) a następnie będziemy łączyć je z ruchem, przestrzenią, muzyką, uruchamiać wyobraźnię uczestników i widzów, tworząc niepowtarzalne żywe obrazy. Warsztat prowadzony przez artystów Art Color Ballet – grupy tworzącej widowiska (spektakle i instalacje) łączące malarstwo na ciele z tańcem i żywą muzyką. Efektem zajęć będzie wspólnie stworzona instalacja w plenerze.

23 sierpnia godz.17.00 - INSTALACJA - TANIEC ŻYWYCH OBRAZÓW / PRZEKROCZ GRANICE WYOBRAŹNI

Finalny etap warsztatów Body Art będzie formą happeningu, w którym wezmą udział tancerze i plastycy grupy Art Color Ballet z Krakowa oraz uczestnicy warsztatów. Wspólnie stworzymy niepowtarzalne widowisko plenerowe, w którym zaistnieje sztuka ciała, plastyka, ruch, muzyka.

28 sierpnia – WYSTAWA FOTOGRAFII
W Centrum Kultury i Turystyki otworzymy wystawę fotografii, na których znajdą się wydarzenia odbywające się w ramach projektu od kwietnia do sierpnia 2015 r. Zdjęcia będzie można oglądać do końca września.

18-19 września - SPEKTAKL finałowy
Podsumowaniem cyklu warsztatów i wydarzeń będzie interdyscyplinarny spektakl stworzony z udziałem uczestników projektu. Korzystać będziemy z różnych środków ekspresji oraz nabytych umiejętności aby stworzyć spektakl, który zainteresuje, zainspiruje i poruszy odbiorców – mieszkańców naszego miasta a wykonawcom da szansę rozwoju i odkrycia własnego twórczego potencjału.

Akcje RUSZ MIASTO!
W ramach projektu ruszymy w przestrzeń miejską by ożywić ją i pobudzić. Poprzez nieskrępowaną ekspresję twórczą wejdziemy w rolę artystów i wykreujemy niecodzienne sytuacje… Wyobraźnia i kreatywność uczestników oraz odbiorców będzie wystawiona na próbę.