W sobotę, 20 czerwca, zapraszamy do Amfiteatru nad jeziorem Czos na SOMMERFEST - Letni Festyn Mniejszości Niemieckiej na Warmii i Mazurach. Festyn odbędzie się w godz. 11-17. Wstęp wolny.

Festyn jest imprezą cykliczną, organizowaną co roku od kilkunastu lat. Jest przede wszystkim prezentacją dorobku artystycznego mniejszości niemieckiej Warmii i Mazur. Wystąpią chóry, zespoły taneczne oraz soliści. Atrakcją będą zabawne historie w gwarze mazurskiej oraz przejażdżki po jeziorze.

Festyn pełni też funkcję integracyjną dla społeczności niemieckiej regionu - biorą w niej udział członkowie 22 stowarzyszeń mniejszości niemieckiej od Ełku po Elbląg. Impreza prowadzona jest dwujęzycznie i adresowana jest również do wszystkich zainteresowanych kulturą regionu. Jesteśmy otwarci i zależy nam na udziale w festynie większości polskiej. Chcemy jednak przypominać też o niemieckiej historii regionu, w którym dziś wspólnie żyjemy i tworzymy nową historię – mówi Joanna Black kierownik biura Związku Stowarzyszeń Niemieckich Warmii i Mazur. - Impreza rozpocznie się od nabożeństwa ekumenicznego pod przewodnictwem pastora Piotra Mendroch oraz księdza kanonika Andre Schmeier.

Partnerem przedsięwzięcia jest Miasto Mrągowo. Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego objął imprezę patronatem honorowym. Wsparcie finansowe okazali: Konsulat Generalny RFN w Gdańsku, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w Warszawie oraz Urząd Marszałkowski w Olsztynie.