„The Barbecue Festival” to impreza, podczas której nie może zabraknąć nikogo, kto kocha grillować. Podczas Festiwalu udowodnimy, że grillowanie to nasz nowy sport narodowy. Najlepszym miejscem do grillowania, jedynym w swoim rodzaju jest piękna kraina 1000 jezior, czyli Warmia i Mazury.

Już 11 lipca 2015 roku Mrągowo zostanie opanowane przez miłośników grillowania, którzy przejmą władze w mieście, a Miasteczko Westernowe Mrongoville, na terenie którego odbędzie się Festiwal, stanie się Polską stolicą BBQ.

Jeśli kochasz grillować i pragniesz pokazać światu przygotowywane przez Siebie potrawy, mamy dla Ciebie niespodziankę. Podczas Festiwalu będziesz mógł udowodnić, że jesteś najlepszy, biorąc udział w otwartych zawodach barbecue. Zatem nie zwlekaj, zbierz swoją drużynę i zgłoś się do udziału w zawodach. Uczestnikami mogą być pojedyncze osoby i grupy z terenu całej Polski. Na zwycięzców czekają atrakcyjne i wartościowe nagrody.

Festiwal rozpocznie się pokazem oraz warsztatami kulinarnymi prowadzonymi przez wybitnego kucharza, Marcina Jabłońskiego, znanego szerszej publiczności z udziału w trzeciej edycji jednego z najstarszych i najpopularniejszych programów kulinarnych na świecie – Top Chef.

Podczas warsztatów Mistrz będzie uczył przyrządzania sosu barbecue, marynat do potraw bbq, steków, żeberka, skrzydełka Buffalo, ryb oraz modnych potraw vege.

W tym dniu w naszym menu nie zabraknie również specjalnych kulinarnych atrakcji dla najmłodszych.

W trakcie Festiwalu pod okiem fachowców będzie można nauczyć się prawidłowych technik grillowania, kilku kulinarnych tricków, dzięki którym nawet najprostsze dania będą wyglądały jakby wyszły spod ręki najlepszego szefa kuchni. Będziemy zachęcać do poznawania kuchni świata, śmiałych eksperymentów kulinarnych oraz umiejętnego stosowanie przypraw z różnych stron świata. Mistrz doradzi jak wybierać i gdzie kupować najlepsze dodatki do potraw grillowych, dzięki którym można tworzyć interesujące dania.

Do udziału w Festiwalu zapraszamy wszystkich bez względu na wiek, płeć czy narodowość.
Uczestnicy festiwalu będą mogli skosztować dań przygotowanych przez Marcina Jabłońskiego oraz zawodników startujących w zawodach. Otrzymają także książeczki z recepturami dań bbq, a to wszystko zupełnie za darmo.

Festiwalowi towarzyszyć będzie wiele atrakcji. Podczas tego szczególnego dnia będzie można obejrzeć między innymi pokaz indiańskiej tresury koni, poczty węgierskiej (jazda na dwóch koniach), nauczyć się tańca country, czy wypróbować swoich sił na mechanicznym byku rodeo.

Swój udział w zawodach można zgłaszać poprzez wiadomość prywatną na profilu Festiwalu na portalu Facebook lub na adres e-mail: bbqfestival@lifeismusicent.com 
 
Już dziś dołącz do nas i polub nasz fanpage:

Na członków naszej społeczności czekają konkursy z nagrodami!!!
Partnerem „The Barbecue Festival” jest Urząd Miasta Mrągowo.

Kontakt do organizatora „The Barbecue Festival”:
Life Is Music Entertainment
Ksawery Dzitko
ksawery@lifeismusicent.com
tel. 515 955 126