Koncert zespołu country "STREFA 50" - 23 lipca (czwartek) 2015, 18:00

Tegoroczny Piknik Country & Folk rozpocznie się w piątek 24 lipca, ale u nas już dzień wcześniej będziecie mogli na dobre poczuć klimat country i Dzikiego Zachodu.

Wszystko za sprawą koncertu zespołu „Strefa 50”, który odbędzie się w Mrongoville już w czwartek 23 lipca. Początek zaplanowaliśmy na godzinę 19:00, ale już wcześniej będzie można korzystać ze wszystkich atrakcji, jakie mamy dla Was do zaproponowania. W ciągu dnia odbywać się będą liczne pokazy artystyczne, konne, pokazy kaskaderskie oraz humorystyczne sceny rodem z Dzikiego Zachodu. Gwarantujemy Wam niezapomnianą zabawę! Po koncercie zespołu „Strefa 50” zapraszamy na zabawę taneczną w naszym Saloonie do „białego rana”!

Kilka słów o zespole „Strefa 50”: Jako jedyni w Polsce zespół "Strefa 50" popularyzuje nieśmiertelne standardy zespołu Creedence Clearwater Revival.
 
Zespół w swoim repertuarze zawsze konsekwentnie trzyma się country-rockowej stylistyki.

"STREFA 50" nie jest też typowym zespołem coverowym. Stara się raczej twórczo interpretować i grać własne, autorskie wersje znanych piosenek nie stroniąc również od własnych kompozycji.

- Jedno jest pewne: nasze granie rewelacyjnie odbierane jest przez publiczność w każdym przedziale wiekowym o czym świadczą bardzo udane koncerty "STREFY 50" zarówno na Festiwalu Country w Mrągowie, czy też w młodzieżowych klubach rockowych takich jak „Hard Rock Cafe” w Warszawie gdzie występowaliśmy wiele razy spotykając się z wielkim aplauzem - mówią członkowie grupy.

Zespół regularnie gra również na zlotach motocyklowych, zlotach ciężarówek oraz na wielu  festiwalach, imprezach  plenerowych, klubach, bankietach i dziesiątkach eventów.

Członkowie: Waldemar BŁASZCZYK – śpiew, gitara; Cezary BIERZNIEWSKI - gitara prowadząca; Adam ANUSIEWICZ – gitara, śpiew; Piotr CZARNECKI - bass; Kuba MAY - perkusja; Z grupą współpracują również: Jacek Wożniak - bass. Wojtek Pajka - gitara, śpiew; Leszek Żyglowicz – bass.


Koncert zespołu "Drink Bar" - 24 lipca (piątek) 2015, 15:00

W piątek serdecznie zapraszamy na koncert zespołu Drink Bar, który gra oczywiście naszą ukochaną muzykę country.

Tego dnia zapraszamy oczywiście nie tylko na koncert, który rozpocznie się wieczorem, przy blasku zachodzącego słońca, ale także na wszystkie atrakcje, które zapewnimy Wam przez cały dzień w Mrongoville. Na naszym „Dzikim Zachodzie” odbywać się będą liczne pokazy artystyczne, konne, pokazy kaskaderskie oraz humorystyczne sceny rodem z Dzikiego Zachodu. Gwarantujemy Wam niezapomnianą zabawę!

Zespół „Drink Bar” o sobie: Historia zespołu sięga drugiej połowy lat osiemdziesiątych, kiedy to muzyka country w Polsce była towarem deficytowym. Najczęściej przywożona ze Stanów Zjednoczonych na czarnych krążkach i taśmach magnetofonowych docierała do nas w nienajlepszej jakości. W tej atmosferze nabierała dodatkowej tajemniczości, a wręcz magii, więc kiedy usłyszeliśmy kaskadowe dźwięki 5-cio strunowego banjo Erla Scruggs'a byliśmy oczarowani i już wiedzieliśmy, że to nasza muzyka. Nazywała się bluegrass.

Pierwszy znaczący sukces zespołu nastąpił w 1989 roku, kiedy to DRINK BAR okazał się najlepszym zespołem country w eliminacjach do Pikniku Country w Mrągowie. Wygrana wspólnie ze świetną lecz niewystępującą już dziś kapelą Little Maggie była także dużym sukcesem muzyki bluegrass w Polsce. Od tej pory DRINK BAR wielokrotnie występował na deskach amfiteatru nad jeziorem Czos. Dziś zespół można spotkać na wielu scenach całej Polski jak i poza jej granicami.

Kontakt:
Miasteczko westernowe Mrongoville
ul. Młynowa 50
11-700 Mrągowo
tel. (89) 741 00 63, 530 769 512, 790 600 761
www.mrongoville.pl