W niedzielę 19 lipca o godz. 19.00 zapraszamy do amfiteatru na Placu Unii Europejskiej na wyjątkowy koncert!

KRISSY MATTHEWS BAND

Krissy Matthews - Pół - Norweg, pół - Brytyjczyk. Ten dziś zaledwie dwudziestotrzyletni muzyk, gitarzysta i wokalista, po raz pierwszy wystąpił na scenie w wieku lat 3, bluesa elektrycznego zaczął grać w wieku lat 8, natomiast jego kariera na dobre rozpoczęła się w wieku lat 12 ,kiedy to na festiwalu Notodden Blues został zaproszony w szeregi formacji kierowanej przez samego Johna Mayala & Blues Brackers!!!! Wtedy to został okrzyknięty "Cudownym dzieckiem". Od tego momentu notuje się znakomite recenzje prasowe oraz radiowe, a sam Krissy zostaje okrzyknięty prawdziwą gwiazdą i odkryciem bluesowej sceny skandynawskiej. Sam Krissy określa swoją muzykę jako Blues-Rock-Roots music. W jego grze można odnaleźć wpływy takich mistrzów jak Albert Collins, John Lee Hooker, Albert King. Na  trasie koncertowej w naszym kraju Krissy wystąpi z cenionym zespołem Łukasza Gorczycy w składzie: Łukasz Gorczyca – bass, Tomek Dominik – dr.

Koncert odbywa sie w ramach "Cyklu Letnich koncertów na deptaku".

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE PROPOZYCJE MUZYCZNE W RAMACH CYKLU...

2 sierpnia (niedziela), molo przy skwerze Jana Pawła II

COALS

To muzyczny zespół ze Śląska, który tworzą Kasia i Łukasz. Do niedawna jeszcze krążyli po świecie niezależnie interpretując bliską sobie muzykę. Teraz wspólnie rozwijają kolejne projekty, a fundamentem ich współpracy jest jednomyślność w tworzeniu muzyki. Za kompozycję nowych utworów odpowiada Łukasz, Kasia natomiast ubiera je w słowa. Inspirują się codziennością oraz mocą wypływającą z różnych form sztuki.

19 sierpnia (środa), molo przy skwerze Jana Pawła II

THE BUNKERS BAND

29 sierpnia (sobota), molo przy skwerze Jana Pawła II

IWONA STEPNOWSKA & ANDRZEJ CZAMARA

Cykl letnich koncertów jest propozycją ciekawych spotkań z różnorodną muzyką na łonie natury. Koncerty, którym przyświeca idea spędzania wolnego czasu z dala od alkoholu i środków odurzających, dofinansowane są ze środków budżetu miasta w ramach Gminnego Funduszu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł".